more_horiz

Łysakowski: najbliższe wybory będą dla PiS najtrudniejszymi od czasu objęcia władzy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 12:37
- Można powiedzieć, że kampania wyborcza w Polsce trwa przez większość czasu, czyli nawet jak jej nie ma, to jest, ponieważ rywalizuje się politycznie i wokół różnego rodzaju spraw pojawiają się kontrowersje - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Łysakowski, ekspert ds. komunikacji.
Tomasz Łysakowski: zbliżające się wybory będą najtrudniejszymi wyborami, jakie ma przed sobą PiS od czasu, kiedy rządzi
Tomasz Łysakowski: zbliżające się wybory będą najtrudniejszymi wyborami, jakie ma przed sobą PiS od czasu, kiedy rządziFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ruszył w Polskę. Obecnie jego priorytetem są spotkania z wyborcami, dlatego też zrezygnował z funkcji wicepremiera. W tym kontekście ekspert ds. komunikacji na antenie Polskiego Radia 24 mówił o zbliżających się powoli wyborach. 

"Zbliżające się wybory będą najtrudniejszymi wyborami dla PiS"


- Można powiedzieć, że kampania wyborcza w Polsce trwa przez większość czasu, czyli nawet jak jej nie ma, to jest, ponieważ rywalizuje się politycznie i wokół różnego rodzaju spraw pojawiają się różne kontrowersje - stwierdził ekspert ds. komunikacji. 

W jego ocenie "zbliżające się wybory najprawdopodobniej będą najtrudniejszymi wyborami, jakie ma przed sobą PiS od czasu, kiedy rządzi". - Nie jest to bezpośrednio związane z tym, co robi PiS - stwierdził Tomasz Łysakowski i dodał, że może być to częściowo spowodowane tym, iż możemy mówić o odpowiedzialności władz Nardowego Banku Polskiego za inflację. 

- Inflacja jest długofalowa i związana z sytuacją na świecie. Natomiast Polscy mają to do siebie - zresztą jest to uniwersalne dla każdego państwa - że jeżeli następuje jakikolwiek kryzys, a ustalmy, że inflacja w Polsce jest aktualnie kryzysowa, to obwinia się za to partię rządzącą - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Dodał, że partia rządząca ma ten plus, że może "pewnymi rzeczami odwracać uwagę elektoratu". Takim przykładem jej wojna na Ukrainie. - Natomiast w miarę tego, jak te przekazy medialne związane z wojną na Ukrainie stają się coraz słabsze i coraz mniej poruszające dla Polaków, coraz bardziej dociera do nich to, co dzieje się w ich portfelach - podkreślił ekspert ds. komunikacji. 

- Tak więc teraz każdy miesiąc, w którym nie następuje coś nowego, co mogłoby odwrócić uwagę, staje się dla PiS coraz trudniejszy. Coraz trudniej zatem będzie pewne rzeczy robić, dlatego partia rządząca przystępuje już od ofensywy, a opozycja powinna cały czas tak działać i to robi  - powiedział Tomasz Łysakowski. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:11 PR24_AAC 2022_06_26-11-35-55.mp3 Tomasz Łysakowski: zbliżające się wybory będą najtrudniejszymi wyborami, jakie ma przed sobą PiS od czasu, kiedy rządzi (Temat dnia/Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: W. Molak

Gość: Tomasz Łysakowski, ekspert ds. komunikacji 

Data emisji: 26.06.2022

Godzina emisji: 11.36

nj

Zobacz także

Zobacz także