more_horiz

Tusk obiecuje, że wygra wybory. "Działanie propagandowe"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 09:00
- Bardzo często politycy zaklinają rzeczywistość. To jest taka sztuczka propagandowo-pijarowa - mówiła w Polskim Radiu dr Magdalena Nowak-Paralusz (politolog, WSB w Toruniu).   

- Niezależnie od tego, czy przekonam inne partie opozycyjne do pójścia jednym frontem, czy odpowiedzialność spadnie tylko na Koalicję Obywatelską. Wygramy wybory - zapewnił Donald Tusk. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk obiecuje, że jego ugrupowanie wygra kolejne wybory parlamentarne. - Składam publiczne przyrzeczenie, że my te wybory wygramy - powiedział były premier.

"To nie jest nic nowego"

Słowa lidera PO skomentowała dr Magdalena Nowak-Paralusz- Bardzo często politycy zaklinają rzeczywistość. To jest taka sztuczka propagandowo-pijarowa. Kiedy mówimy o tym, co będzie w kontekście tego, co się wydarzy, ale mówimy o tym w czasie teraźniejszym, czyli że "my z pewnością to zrobimy, z pewnością nam się uda".

Popatrzmy na polskich polityków. To nie jest wyłącznie kwestia Tuska. Wielu polityków zaklina sytuację, mówiąc, że wygramy wybory.        

Jak podkreśliła politolog, czym innym jest suwerenna decyzja wyborcy w momencie, kiedy skreśla krzyżyk przy urnie, a czym innym jest to wszystko, co dzieje się wcześniej. - To jest pewnego rodzaju przedstawienie - oceniła.  

- Myślenie magiczne jest elementem życia politycznego od zawsze. To nie jest nic nowego. Natomiast tu warto zwrócić uwagę, że w tej chwili wchodzimy w okres wyborczy i teoretycznie widzimy, że obie opcje (bo tak naprawdę oś polaryzacji mamy między dwoma ugrupowaniami) traktują wszystkich dookoła jako przystawki, które ewentualnie mają pomóc w wygraniu albo zwiększeniu swojego sukcesu - wyjaśniła gość audycji.    

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Temat dnia / Gość PR24"

Prowadził: Stanisław Janecki 

Gość: dr Magdalena Nowak-Paralusz (politolog, WSB w Toruniu)

Data emisji: 01.07.2022

Godzina emisji: 07.49

dorzeczy.pl/kmp

Zobacz także

Zobacz także