more_horiz

Konwencja PO. Prof. Mieczysław Ryba: logikę zastąpił oparty na emocjach, rozdygotany bełkot

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 16:30
- Tusk praktycznie nie wygłosił, poza krytyką PiS-u, tez programowych, które byśmy zapamiętali choć przez jeden dzień, wizji czy obietnic, o których można dyskutować. Jest jedynie straszenie PiS-em - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas Konwencji Przyszłości Platformy Obywatelskiej w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu w Radomiu 02.07.2022.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas "Konwencji Przyszłości" Platformy Obywatelskiej w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu w Radomiu 02.07.2022. Foto: PAP/Adam Kumorowicz

W sobotę przewodniczący Donald Tusk wziął udział w konwencji PO w Radomiu. Zjazd miał m.in. służyć mobilizacji działaczy i sympatyków partii przed maratonem wyborczym 2023-2024, kiedy to odbędą się kolejno wybory: samorządowe i parlamentarne w przyszłym roku oraz europejskie za dwa lata.

Podczas wystąpienia lider Platformy Obywatelskiej przypomniał, że jest ojcem i dziadkiem. - I zwracam się do ojców i dziadków: jeśli macie tak, jak ja, córkę, wnuczkę, to nie możecie na miłość Boga głosować na PiS - podkreślił Tusk. - Oni naprawdę zgotowali piekło kobietom i oni zgotują piekło waszym córkom i waszym wnuczkom - dodał.

"Na poziomie logicznym to jest bełkot"

Prof. Mieczysław Ryba komentował słowa przewodniczącego PO. - Hasło "piekło kobiet" wzięte jest z felietonów Boya-Żeleńskiego, jest z agendy lewicowej. Z drugiej strony mamy odwoływanie się do chrześcijaństwa i do Boga, na poziomie logicznym to jest bełkot. Na poziomie emocjonalnym można znaleźć elektorat, który nie posługuje się logiką, tylko emocjami. To próba gry na wszystkich możliwych fortepianach, rozdygotania emocjonalnego elektoratu anty-PiS, próba przejęcia lewicowego elektoratu, który kwestie obyczajowe stawia na piedestał. To także wołanie, by wszyscy, którzy są przeciwko PiS, głosowali na Platformę - stwierdził politolog.

Posłuchaj
21:23 PR24_mp3 2022_07_03-15-06-03.mp3 Prof. Mieczysław Ryba o konwencji Platformy Obywatelskiej ("Temat dnia/Gość PR24")

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: prof. Mieczysław Ryba

Data emisji: 03.07.2022

Godzina emisji: 15.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także