more_horiz

Wildstein o nagraniu Seweryna: wzywanie do przemocy przeciw tym, którzy ośmieli się wygrać wybory

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 16:35
- Mamy do czynienia z odwróceniem znaczeń - nienawistnicy wzywają do walki z nienawiścią, a oszuści biadają, że prawda nie jest szanowana (...). Do takich osobników należą Tomasz Lis i Andrzej Serweryn - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, publicysta.
Bronisław Wildstein
Bronisław WildsteinFoto: PR24

W sieci pojawiło się nagranie z wulgarnymi wypowiedziami aktora Andrzeja Seweryna. W wideo, które na początku w sieci opublikował, a później usunął Tomasz Lis, aktor wzywa do siłowego rozprawienia się z obecnym rządem i nawołuje do przemocy.

Bronisław Wildstein komentował słowa Andrzeja Seweryna. - Jest to wezwanie do przemocy w życiu i politycznym i społecznym. Mamy do czynienia z naszym establishmentem, tymi, którzy rządzili w III RP, którzy cały czas wzywają do przemocy wobec swoich przeciwników, którzy ośmieli się wygrać wybory, dali się wybrać przez większość. Ci, którzy kwestionują podstawowe zasady demokracji, stają w obronie demokracji - stwierdził publicysta.

Posłuchaj
15:34 PR24 2023_06_03-15-33-45.mp3 Bronisław Wildstein o współczesnym rozumieniu pojęcia wolności (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Bronisław Wildstein odwiedził studio Polskiego Radia 24 podczas trwającego 13. Kongresu "Polska Wielki Projekt", nad którym patronat honorowy objął prezydent Andrzej Duda.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Bronisław Wildstein

Data emisji: 3.06.2023

Godzina emisji: 15.33

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także