more_horiz

Gursztyn: postępowanie opozycji ws. weta dla budżetu UE jest krótkowzroczne

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 11:51
- Pozaformalne zmiany traktatów premiują (...) szczególnie Niemcy, a także Francję - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gursztyn z TVP. Jego zdaniem ofiarą mechanizmu praworządności może być każdy następny rząd.
Piotr Gursztyn
Piotr GursztynFoto: PR24

Na przyjęcie budżetu Unii na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy po pandemii z powodu dołączonego do niego mechanizmu uzależniającego wypłatę pieniędzy od kwestii praworządnościowych nie zgodziły się Polska i Węgry.

Według parlamentarzystów KO i Lewicy, rządzący dla swego interesu są w stanie zaryzykować utratę środków z UE, PiS chce wepchnąć Polskę do drugiej ligi europejskiej.

Posłuchaj
18:56 [PR24]PR24 (mp3) 20 listopad 2020 11_10_11.mp3 Piotr Gursztyn o wecie wobec zasady praworządności (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

JABŁOŃSKI 1200 FREE.jpg
Wiceszef MSZ: Komisja Europejska chce władzy, która nie jest przewidziana w unijnych traktatach

Piotr Gursztyn: mniejsze państwa nie są beneficjentami tych zmian

- Postępowanie opozycji oceniam jako bardzo krótkowzroczne - komentował Piotr Gursztyn. - Ofiarą tego padnie każdy następny polski rząd - tłumaczył.

Według dziennikarza, "tego typu pozaformalne zmiany traktatów premiują (...) szczególnie Niemcy, a także Francję". - Mniejsze państwa nie są beneficjentami tych zmian - zauważył.

Czytaj również:

"Opozycja myśli, że się dogada - to naiwność"

Gość PR24 ocenił, że "to nie jest tak, że oni (politycy opozycji - red.) tego nie wiedzą, tego nie słyszą". - Myślą, że się dogadają, że im się uda - powiedział. - Uważają, że im to nie będzie groziło. Według mnie to naiwność - wskazał.

Piotr Gursztyn mówił także, że "czołówka opozycji to ludzie, którzy nie rządzili (...), o krótkim stażu w polityce". - Ich działania polityczne są medialne, determinowane przez krótkoterminowe wyniki sondażowe - zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Piotr Gursztyn (TVP)

Data emisji: 20.11.2020

Godzina emisji: 11:09

Polskie Radio 24/ms, PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także