more_horiz

Polska-Szwecja na Euro 2020. Grzegorz Lato wytypował zwycięzcę starcia

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 16:30
- W tej chwili jesteśmy "pod murem". Nie interesuje nas żaden remis. W takim przypadku mielibyśmy czwarte miejsce i musielibyśmy wracać do domu. Stawiam 1:0 dla Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lato, były reprezentant Polski. 
Grzegorz Lato
Grzegorz Lato Foto: PAP / Marcin Kmieciński

W środę o godz. 18.00 Polska reprezentacja rozegra swoje ostatnie spotkanie grupowe piłkarskich mistrzostw Europy. Rywalami biało-czerwonych są Szwedzi. Jeśli podopieczni Paulo Sousy wygrają, awansują do 1/8 finału. 

reprezentacja polski 1200.jpg
Euro 2020: kto po Szwecji? Polacy znają potencjalnych rywali w 1/8 finału

- Stawiam 1:0 dla Polaków. W tej chwili jesteśmy "pod murem". Nie interesuje nas żaden remis. W takim przypadku mielibyśmy czwarte miejsce i musielibyśmy wracać do domu - powiedział Grzegorz Lato.

Posłuchaj
13:50 PR24_mp3 2021_06_23-15-45-29.mp3 Grzegorz Lato o meczu Polska-Szwecja (Temat dnia)

 - Myślę, że chłopcy w ostatnim meczu z Hiszpanią naprawdę walczyli. Tam był remis - jak dziś mówimy: zwycięski remis. Dzięki niemu jesteśmy w dalszej grze. Ale na dzień dzisiejszy ratuje nas tylko wygrana ze Szwecją - dodał były piłkarz. 

Przypomniał również, że w 1974 roku na mistrzostwach świata, po ciężkim meczu, reprezentacja Polski pokonała Szwecję.  

Jego zdaniem "nie tylko cały zespół, ale i sztab szkoleniowy, i nasi kibice zrobią wszystko, żeby dzisiejszy mecz był rozstrzygnięty na naszą korzyść".

- Choć nie ukrywam, że będzie ciężko. Szwedzi to naród, który nigdy nie odpuszcza. Ten mecz nie będzie łatwy - podsumował Grzegorz Lato. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Grzegorz Lato (były reprezentant Polski)

Data emisji: 23.06.2021

Godzina emisji: 15.45

bartos

Zobacz także

Zobacz także