more_horiz

"Albo się podporządkujecie, albo was nie będzie". Jankowski o Tusku kreującym się na przywódcę opozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 12:00
- To był sygnał do wewnątrz - do tych, którzy byli nieobecni: do Włodzimierza Czarzastego, do Szymona Hołowni, do Władysława Kosiniaka-Kamysza. Donald Tusk wysłał tym liderom opozycyjnych ugrupowań jasny komunikat: "albo się podporządkujecie, albo was nie będzie. Nie tylko na tej demonstracji, ale także na scenie politycznej" - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. 
Jerzy Owsiak i Donald Tusk podczas manifestacji na placu Zamkowym w Warszawie
Jerzy Owsiak i Donald Tusk podczas manifestacji na placu Zamkowym w Warszawie Foto: Adam Chelstowski / Forum

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja zwołana przez szefa PO Donalda Tuska w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

tusk 1200 (10).jpg
"Tusk oszukał manifestantów". Rzecznik rządu o rzekomym polexicie

- Czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami pseudotrybunału i partii rządzącej, która już bez "owijania w bawełnę" podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej; oni chcą wyjść z UE, by bezkarnie gwałcić prawa obywateli i zasady demokracji - mówił podczas manifestacji Tusk.

Posłuchaj
15:05 _PR24_AAC 2021_10_12-10-37-11.mp3 Łukasz Jankowski o manifestacji na placu Zamkowym (Temat dnia)

Według Łukasza Jankowskiego celem tej manifestacji "nie było promowanie hasła polexit czy wysyłanie sygnału do Unii Europejskiej, że w Polsce jest prounijna siła".

- To był sygnał do wewnątrz - do tych, którzy byli nieobecni: do Włodzimierza Czarzastego, do Szymona Hołowni, do Władysława Kosiniaka-Kamysza - powiedział gość PR24.

Jak zaznaczył, Donald Tusk wysłał tym liderom opozycyjnych ugrupowań jasny komunikat: "albo się podporządkujecie, albo was nie będzie; nie tylko na tej demonstracji, ale także na scenie politycznej".

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Łukasz Jankowski (Radio Wnet)

Data emisji: 12.10.2021

Godzina: 10.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także