more_horiz

"Głos młodych ludzi jest brany pod uwagę". Rzepecki o prezydenckiej Radzie ds. Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:11
- Będziemy wspierać pana prezydenta w wypracowaniu konkretnych pomysłów, rozwiązań, ale także włączać się w konkretne działania, które służą rozwojowi nas młodych w naszym kraju - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 stojący na czele nowo powołanej rady Łukasz Rzepecki, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Łukasz Rzepecki, poseł ruchu Kukiz15
Łukasz Rzepecki, poseł ruchu Kukiz'15Foto: PR24

14 października prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Młodzieży, na której czele stanął jego doradca Łukasz Rzepecki. - Rada pracuje przy prezydencie w ramach Narodowej Rady Rozwoju - podkreślił. Gość audycji wymienił znaczną większość organizacji, której przedstawiciele znaleźli się w składzie rady. Podkreślił przy tym, że bardzo istotne ze względu na epidemię były spotkania z organizacjami wspierającymi dzieci i młodzież w zakresie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

pap andrzej duda.jpg
Prezydent powołał Radę ds. Młodzieży. "Stworzyć młodym ludziom warunki do jak najlepszego rozwoju"

- Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie i ich głos jest brany pod uwagę. Oczywiście on musi współgrać z głosem osób starszych i bardziej doświadczonych, natomiast w Radzie ds. Młodzieży bardzo mocno wybrzmiał głos ekspercki i apolityczny - podkreślił gość audycji.

Posłuchaj
20:28 PR24_mp3 2021_10_20-14-08-03.mp3 Łukasz Rzepecki o Radzie ds. Młodzieży przy Prezydencie RP (Temat dnia/Gość PR24) 

Rzepecki przypomniał również o cyklu spotkań konsultacyjnych "Młodzi w Pałacu". - Najważniejszymi tematami są edukacja, rynek pracy, mieszkalnictwo, klimat, zrównoważony rozwój, wsparcie psychologiczno-psychiatryczne dla dzieci, młodzieży i studentów czy funkcjonowanie młodzieżowych rad. Nie było ani jednego tematu o charakterze światopoglądowym - podsumował spotkania z młodzieżówkami partyjnymi i organizacjami młodzieżowymi.

Czytaj także:

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Łukasz Rzepecki (przewodniczący prezydenckiej Rady ds. Młodzieży)

Data emisji: 20.10.2021

Godzina:  14.08

st

Zobacz także

Zobacz także