more_horiz

Konflikt Trzaskowski - Tusk? Prof. Młyńczyk: prezydent Warszawy usunął się w cień, ale nie chce tam pozostać

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 14:28
- W PO do czasu powrotu Donalda Tuska był problem przywództwa. Ten powrót miał to zmienić. Teraz okazuje, się, że Rafał Trzaskowski nominalnie usunął się w cień, natomiast w tym cieniu niekoniecznie chce cały czas przebywać. Myśli o szerszej perspektywie - i obozu, i swojej przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog (UW).
Prof. Łukasz Młyńczyk w PR24: Rafał Trzaskowski ma inną koncepcję działania PO niż Donald Tusk
Prof. Łukasz Młyńczyk w PR24: Rafał Trzaskowski ma inną koncepcję działania PO niż Donald TuskFoto: Jacek Szydłowski / Forum

Prezydenta stolicy i wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego zapytano na antenie Polsat News o informację podaną przez tygodnik "Wprost": że chciał na Campus Polska Przyszłości uzyskać pieniądze z Fundacji Adenauera, ale zablokował to Donald Tusk. Trzaskowski określił tę informację jako "oczywistą bzdurę". - Nie wiem, skąd się biorą tego typu doniesienia, kompletnie niesprawdzone u źródła - podkreślił.

Różne koncepcje polityków PO

- Na pewno mamy do czynienia z silnymi osobowościami. Doskonale pamiętamy, że podczas kampanii prezydenckiej Rafał Trzaskowski wysyłał na emeryturę i Donalda Tuska, i Jarosława Kaczyńskiego. W związku z tym chyba chciał wziąć odpowiedzialność za zmianę pokoleniową w polskiej polityce. Nie od dziś wiadomo, że widzi dla siebie trochę większą rolę niż bycie numerem 2 w Platformie Obywatelskiej - stwierdził prof. Łukasz Młyńczyk.

W opinii gościa PR24 prezydent Warszawy ma inną niż Tusk koncepcję funkcjonowania PO. - Chciał rozszerzać pole oddziaływania i chyba zdawał sobie sprawę z pewnych, mimo wszystko negatywnych, naleciałości wokół "brandu" Platformy - ocenił.

- Z kolei Tusk, biorąc pod uwagę doświadczenie, grał na to, że jest naturalnym liderem - mówił politolog. Jak tłumaczył, według szefa Platformy, skoro jego partia ma największe notowania wśród partii opozycyjnych, to "naturalnym liderem" opozycji jest PO i jej przewodniczący.

Posłuchaj
22:02 Młyńczyk [PR24]PR24 (mp3) 27 lipiec 2022 13_07_14.mp3 Prof. Łukasz Młyńczyk: Rafał Trzaskowski nie chce pozostać w cieniu (Polskie Radio 24)

Czytaj także:

Trzaskowski nie chce być w cieniu?

Czy konflikt na linii Tusk - Trzaskowski istnieje? Gość PR24 odparł, że "odnosimy się do pewnych spekulacji, natomiast trudno wyrokować, czy mowa tu o obozach, czy kręci się to wokół silnych osobowości".

- Oczywiście, w Platformie do czasu powrotu Tuska był problem przywództwa. Ten powrót miał to zmienić. Teraz okazuje, się, że Trzaskowski nominalnie usunął się w cień, natomiast w tym cieniu niekoniecznie chce cały czas przebywać. Myśli o szerszej perspektywie - i obozu, i swojej przyszłości - powiedział prof. Łukasz Młyńczyk na antenie Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: prof. Łukasz Młyńczyk

Data emisji: 27.07.2022

Godzina emisji: 13.08

PR24/ms

Zobacz także

Zobacz także