more_horiz

Prof. Gontarski: każdy prawnik powie, że sprawa reperacji wojennych jest otwarta

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 14:17
- Nie ulega wątpliwości, że każdy uczciwy prawnik, który kieruje się prawem, a nie interesami pozaprawnymi, powie, że kwestia reparacji wojennych dla Polski od Niemiec z prawnego puntu widzenia jest otwarta - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji prof. Waldemar Gontarski.
Same straty materialne, które poniosła Warszawa w trakcie II wojny światowej, szacowane są na ponad 380 mld zł
Same straty materialne, które poniosła Warszawa w trakcie II wojny światowej, szacowane są na ponad 380 mld złFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz autor raportu dotyczącego reparacji wojennych należnych Polsce od Niemiec Arkadiusz Mularczyk przyznał wcześniej w Polskim Radiu 24, że teraz jest dobry moment na jego publikację. Podkreślił, że trzeba przypomnieć Europie i światu, czym ona była i jakie skutki przyniosła. Według Mularczyka kolejnym etapem są działania polityczne i dyplomatyczne rządu, ale też rozmowy z Niemcami.

Sprawę reperacji wojennych dla Polski od Niemiec skomentował adwokat oraz rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji prof. Waldemar Gontarski. Również w jego ocenie w tej kwestii Polska nie dopełniła wymaganych formalności i de facto nie zrezygnowała z reparacji.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:30 gontarskii.mp3 Prof. Waldemar Gontarski o reparacjach wojennych ("Temat dnia/Gość PR24") 

Czytaj także:

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: prof. Waldemar Gontarski (adwokat, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji)

Data emisji: 31.08.2022

Godzina: 13.37

PR24/nt

Zobacz także

Zobacz także