more_horiz

"Te wybory muszą być uczciwe i transparentne". Rusecka o słowach prezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 13:57
- Prezes PiS podkreślał, że bardzo ważne jest to, aby te wybory zostały przeprowadzone w sposób demokratyczny i transparentny, dlatego potrzebne są osoby, które będą patrzeć komisji na ręce. To jest istotne, aby wzmocnić przejrzystość wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, wicerzecznik PiS.
Urszula Rusecka
Urszula RuseckaFoto: PR24

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Oleśnicy powiedział, że "jestem przekonany, że uczciwe wybory wygramy my". - A jeśli my wygramy, to wygra Polska - podkreślił. Jak dodał, "wybory mogą się zakończyć pomyślnie. Wszystko jedno, czy oni się zjednoczą od Sasa do Lasa, czy się nie zjednoczą, to my możemy wygrać". Podkreślił jednak, że, aby tak się stało, potrzebna jest praca. - I tu zwracam się przede wszystkim do członków naszej partii i jej sympatyków. Trzeba mówić, trzeba walczyć z tym gigantycznym kłamstwem, przemalowywaniem się. Trzeba się nie dać oszukiwać - zaznaczył.

"Wybory muszą być uczciwe i transparentne"

Na antenie Polskiego Radia 24 do apelu Jarosława Kaczyńskiego odniosła się wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka. Jak wskazała, "byłam obecna podczas wczorajszego spotkania pana prezesa z mieszkańcami Wrocławia i było to bardzo dobre spotkanie".

Dodała, że "prezes podkreślił, że bardzo ważne jest to, aby te wybory zostały przeprowadzone w sposób demokratyczny i transparentny". - Dlatego potrzebne są osoby, które będą patrzeć komisji na ręce. To jest istotne, aby wzmocnić przejrzystość wyborów - zaznaczyła.

- Korpus ochrony wyborów to nie jest nic nowego, bo już w poprzednich wyborach miał miejsce - zaznaczyła. - Przedstawiciele tego korpusu, osoby, które były świadkami, mężami zaufania podczas wyborów, wskazywały na pewne luki w prawie i możliwości, w których mogłoby dochodzić do niezgodnych z przepisami zachowań czy to komisji wyborczej, czy samego procesu - oceniła.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:41 Rusecka.mp3 Urszula Rusecka: te wybory muszą być uczciwe i transparentne (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Urszula Rusecka, wicerzecznik PiS

Data emisji: 25.09.2022

Godzina emisji: 13.06

jb

Zobacz także

Zobacz także