more_horiz

Wycieki gazu. Siewiereniuk-Maciorowska: obecnie jedyną czynną rurą z gazem jest nasza Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 12:27
- Trzeba popatrzeć na konsekwencje, które w tej chwili wynikają z tego, co się stało. Podstawową konsekwencją zaistniałego stanu rzeczy jest to, że obecnie jedyną czynną rurą z gazem jest nasza Baltic Pipe - tak skomentowała ostatnie wycieki gazu na Bałtyku Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z "Kuriera Porannego". Gościem audycji był też Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci".
Rurociągi
Rurociągi Foto: Kletr/Shutterstock

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau niedawno powiedział Polskiemu Radiu, że coraz bardziej prawdopodobna staje się hipoteza, że uszkodzenia gazociągów Nord Stream dokonała Rosja. Przebywający w Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji skrytykował byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego za sugestię, że ataku mogły dokonać Stany Zjednoczone.

"Zostawiłbym to na boku"

- Przez naszą infrastrukturę przechodzą dwa gazociągi biegnące z Rosji. My możemy dyktować warunki i jeżeli Radosław Sikorski takich spraw nie zauważa jako były minister spraw zagranicznych, coś jest z nim chyba nie bardzo - stwierdziła z-ca redaktora naczelnego "Gazety Współczesnej".

Z kolei zdaniem Piotra Cywińskiego "Radosław Sikorski jest intelektualnym pustakiem w sensie mentalnym oraz dyskursywnym i zostawiłbym to na boku". - Jego spektakl oczywiście trwa, ale on sam się o to stara - wskazał gość Polskiego Radia 24.

- Wiadomo w tej chwili, że nie ma mowy o żadnym wypadku oraz że jest to celowy sabotaż, a wykonawcą była grupa dywersyjna 561. Brygady Marynarki Wojennej. Jednak wysadzenia czterech linii gazociągów są czytelne. Chodzi o propagandę rosyjską na użytek wewnętrzny, o złagodzenie rosyjskiej polityki oraz o lekcję pokory dla Niemiec - mówił publicysta portalu wPolityce.pl i tygodnika "Sieci".

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
21:24 publicyściiiii.mp3 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska i Piotr Cywiński o wybuchach na Morzu Bałtyckim ("Temat dnia / Gość PR24") 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"), Piotr Cywiński (portal wPolityce.pl i tygodnik "Sieci")

Data emisji: 30.09.2022

Godzina: 10.37

nt/koz/kor

Zobacz także

Zobacz także