more_horiz

Łomanowski o aneksji części Ukrainy: Putin po raz kolejny pokazać Zachodowi, że nie ma zamiaru się cofać

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 15:15
- Władimir Putin urządził sobie święto aneksji na Kremlu, które ma po raz kolejny pokazać Zachodowi, że on nie ma zamiaru się cofać i trzeba z nim rozmawiać - zauważył na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Łomanowski z "Rzeczpospolitej". 
Gość audycji zwrócił uwagę, że aneksja na Ukraińcach nie robi to większego wrażenia
Gość audycji zwrócił uwagę, że "aneksja na Ukraińcach nie robi to większego wrażenia"Foto: Michal Staniewski/Shutterstock

Władimir Putin ogłosił aneksję przez Rosję okupowanych terytoriów Ukrainy, na których terenie w ostatnich dniach Moskwa przeprowadziła pseudoreferenda - chodzi o obwody: ługański, doniecki, chersoński oraz zaporoski.

"Toczy się straszna bitwa"

Gość audycji zwrócił uwagę, że "na Ukraińcach nie robi to większego wrażenia". - Nie wiem, jak reaguje na to cały świat, ale sąsiedzi również jakoś specjalnie się nie wzruszyli tym, co mówił Putin i jego przedstawiciel. Prezydent Turcji kategorycznie odmówił uznania tej aneksji, Gruzja też odrzuciła, nie mówiąc już o państwach NATO-wskich, czyli tych, które są najbliższe Ukrainie nad Morzem Czarnym - podkreślił.

- Na stole wciąż jednak jest rzeczywiście poważny problem pod nazwą użycia broni jądrowej i to jest niestety możliwe ze strony rosyjskiego prezydenta, że on w jakiś sposób tej broni może użyć - przyznał Andrzej Łomanowski.

Posłuchaj
13:25 łomanowski andrzej.mp3 Andrzej Łomanowski o wojnie na Ukrainie ("Temat dnia / Gość PR24") 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Andrzej Łomanowski ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 30.09.2022

Godzina: 10.37

nt/koz/kor

Zobacz także

Zobacz także