more_horiz

Prof. Maliszewski: rząd PiS mądrze gospodaruje środkami publicznymi

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 15:04
- Rząd PiS mądrze gospodaruje środkami publicznymi, jest też skuteczny, jeżeli chodzi o zarządzanie finansami - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Norbert Maliszewski, szef Centrum Analiz Strategicznych. 
Prof. Norbert Maliszewski: rząd PiS mądrze gospodaruje środkami publicznymi
Prof. Norbert Maliszewski: rząd PiS mądrze gospodaruje środkami publicznymiFoto: PAP/Mateusz Marek

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział podczas konferencji prasowej, że do samorządów trafia 67 proc. więcej funduszy niż w 2015 roku. Do tych słów na antenie Polskiego Radia 24 odniósł się prof. Norbert Maliszewski. 

"Więcej trafia bezpośrednio do Polaków"

Rząd PiS mądrze gospodaruje środkami publicznymi, jest też skuteczny, jeżeli chodzi o zarządzanie finansami - stwierdził gość Polskiego Radia 24. Przypomniał, że za czasów poprzedników luka VAT wynosiła ponad 24 proc., a teraz zmniejszyła się ona do poziomu 4 proc. - To oznacza, że w budżecie ogólnym jest znacznie więcej pieniędzy, ale też i w tym dla samorządów. Tak więc samorządy mogą tymi środkami gospodarować - mówił. 

- Jeżeli owe samorządy pokazują pewne sumy, które mówią o tym, że rząd im te pieniądze odebrał, to pamiętajcie państwo o tym, iż są to pieniądze, które zostały w portfelach Polaków, czyli mówiąc inaczej, zmiany podatkowe, obniżenie podatków związane jest z tym, że zarówno w budżecie ogólnym, jak i samorządowym jest nieco mniej środków, ale te pieniądze znajdują się bezpośrednio w portfelach Polaków - tłumaczył prof. Norbert Maliszewski. 

- Tak więc jest więcej środków, tylko trzeba nimi lepiej gospodarować - zaznaczył gość PR24. Dodał, że "obniżenie podatków to jest coś, czego Polacy oczekują od państwa, a nie na przykład realizacja projektów typu betonowanie placów". 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
19:54 PR24_mp3 2022_10_05-14-08-52.mp3 Prof. Norbert Maliszewski: rząd PiS mądrze gospodaruje środkami publicznymi (Temat dnia/Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Norbert Maliszewski, szef Centrum Analiz Strategicznych 

Data emisji: 5.10.2022

Godzina emisji: 14.09

nj

Zobacz także

Zobacz także