more_horiz

Jest wniosek o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom. Potapowicz: byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 15:55
- Prokurator Ewa W. na pewno nie należy do ulubienic ministra sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Potapowicz, warszawskim radny.
Sławomir Potapowicz
Sławomir PotapowiczFoto: PR24/AK

Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom. Śledztwo jest związane z "ujawnianiem osobom nieuprawnionym informacji z prowadzonych postępowań karnych". Wnioski dotyczą prokurator z rejonu Warszawa-Żoliborz Małgorzaty M. oraz prokurator Ewy W. z rejonu Warszawa-Mokotów.

"Informacje pozyskane nielegalnie"

W opinii gościa PR24, pytanie brzmi, jak zostały pozyskane owe informacje przez prokuraturę? - Przypomnę, że zostały pozyskane nielegalnie poprzez wykorzystanie programu Pegasus. Po drugie, prokurator Ewa W. przekazała mediom, że tego typu treści nie miały miejsca i że program Pegasus daje możliwości różnego rodzaju manipulacji danymi, które są pozyskiwane w sposób nielegalny przez polskie władze - powiedział Sławomir Potapowicz.

Dodał, że on sam byłby w tej sprawie bardzo ostrożny jeśli chodzi o ferowanie wyroków na podstawie danych jakie zostały przedstawione przez prokuraturę. Przypomniał, że prokurator Ewa W. znalazła się w centrum "istotnego konfliktu" lub "sporu", co wynikało z rozpoczęcia przez nią wszczęcia czynności związanych z przygotowywaniem wyborów kopertowych przez władzę.

Wnioski prokuratury są już w Izbie Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego. Zarzuty, które prokuratura zamierza im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i wobec prok. Ewy W. także zaangażowania się w działalność polityczną.


Posłuchaj
22:17 PR24_mp3 2022_12_02-15-07-26.mp3 Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetu prokuratorkom. Potapowicz: byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Sławomir Potapowicz (radny Rady Warszawy)

Data emisji: 02.12.2022

Godzina: 15:07 

Zobacz także

Zobacz także