more_horiz

Tusk obiecuje esbekom "naprawienie krzywd". Macierewicz: to działanie antypolskie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 16:15
- Mamy do czynienia z tym, że Donald Tusk będzie płacił funkcjonariuszom SB, UB i służb wojskowych za służbę dla Rosji przeciwko Polakom. To jest skandaliczne - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, komentując 
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Donald Tusk podczas jednego ze spotkań z wyborcami odpowiedział na apel byłego funkcjonariusza służb PRL i obiecał, że jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory, przywileje emerytalne dla byłych funkcjonariuszy aparatu represji nie tylko zostaną przywrócone, ale także "krzywdy [wywołane ustawą dezubekizacyjną] zostaną naprawione".

Macierewicz: Tusk chce płacić za służbę Rosji

W Polskim Radiu 24 skomentował to były szef MON Antoni Macierewicz. Polityk PiS-u podkreślił, że zapowiedź Donalda Tuska oznacza, że "będzie on płacił za służbę dla Rosji przeciwko Polakom". - To jest skandaliczne - mówił.

- To jest poparcie rosyjskich okupantów Polski. To jest rzecz zupełnie niewyobrażalna, naprawdę niewyobrażalna, jeśli jest to polityk, który twierdzi, że jest politykiem polskim. To jest antypolskie działanie - zaznaczył Antoni Macierewicz.

"To działanie formacji antypolskiej"

Zdaniem wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości polityka ta wpisuje się w szersze działania całej Platformy Obywatelskiej, które - jego zdaniem - są generalnie antypolskie. Tak samo Radosław Sikorski - w dziedzinie polityki zagranicznej i geopolityki - działa antypolsko, i tak samo Donald Tusk robi to w zakresie polityki krajowej.

- Donald Tusk realizuje politykę wspierania tej części społeczeństwa, która nadal wiąże się z Rosją - ludzi z dawnej SB, ludzi z dawnej WSI, z dawnych służb wojskowych, tych, którzy pracowali dla Rosji, wspierali rosyjską okupację - ocenił Macierewicz.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:23 PR24 2023_02_04-13-05-45_AM.mp3 Antoni Macierewicz: Donald Tusk chce płacić ludziom za pracę na rzecz Rosji przeciwko Polsce ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS)
Data emisji: 04.02.2023
Godzina emisji: 13.05

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także