more_horiz

Sytuacja na Białorusi. Łatuszka: Łukaszenka robi propagandę, wskazuje Polskę i Ukrainę jako wrogów

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 11:20
- W swoim orędziu będzie mówił o tym, że wszędzie są wrogowie, że są także wewnątrz. Dziś zostały zatrzymane kolejne osoby, niby "grupy ekstremistyczne". To są wrogowie Łukaszenki. Ale oczywiście wrogowie są też na zewnątrz. W tym kontekście przede wszystkim mówi się o Polsce i o Ukrainie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Łatuszka, były ambasador Białorusi w Polsce.
Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin
Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin Foto: Asatur Yesayants / Shutterstock.com

31 marca prezydent Białorusi wygłosi doroczne orędzie do narodu białoruskiego i Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi

- Myślę, że będzie mówił o tym, że wszędzie są wrogowie, że są także wewnątrz. Faktycznie dziś zostały zatrzymane kolejne osoby, niby "grupy ekstremistyczne". To są wrogowie Łukaszenki. Ale oczywiście wrogowie są także na zewnątrz. W tym kontekście przede wszystkim mówi się o Polsce i o Ukrainie. Jest też wspominana Litwa. Mówi się również, że za tym wszystkim stoi Zachód - podkreślił Paweł Łatuszka.

- Oczywiście Łukaszenka będzie też mówił o broni jądrowej. Myślę, że powie, że broń jądrowa taktyczna będzie na terytorium Białorusi, że to jest ważne dla bezpieczeństwa kraju i gwarantuje, iż nikt nie zechce okupować Białorusi, nikt nie zechce jej zaatakować. Nikt nie ma tak naprawdę takich planów, ale Łukaszenka potrzebuje sprzedać taki propagandowy przekaz. W ten sposób tłumaczy problemy gospodarcze, problemy związane z tym, że Białorusini mają mniej możliwości wyjazdów, a także inne trudności - dodał gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:34 PR24 2023_03_31-10-06-38.mp3 Paweł Łatuszka o sytuacji na Białorusi (Temat dnia/Gość PR24) 

***

Audycja:  "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Gość: Paweł Łatuszka (były ambasador Białorusi w Polsce)

Data emisji: 31.03.2023

Godzina: 10.06

PR24

Zobacz więcej na temat: Białoruś Aleksander Łukaszenka

Zobacz także

Zobacz także