more_horiz

Poseł PiS: w interesie wszystkich Polaków jest, by komisja ds. rosyjskich wpływów zaczęła działać jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 16:40
- W interesie wszystkich Polaków jest, by komisja ds. rosyjskich wpływów zaczęła działać jak najszybciej (...) i zbadała kwestie dotyczące tego, czy nie został naruszony interes państwa polskiego w różnych obszarach - skomentował w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Jan Mosiński opowiedział w Polskim Radiu 24 o komisji ds. badania rosyjskich wpływów
Jan Mosiński opowiedział w Polskim Radiu 24 o komisji ds. badania rosyjskich wpływówFoto: PR24

Prezydent Andrzej Duda poinformował w poniedziałek, że podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego.

Jak ocenił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, jego zdaniem komisja powinna składać się z osób, które mają wiedzę i doświadczenie jeżeli chodzi o działalność służb, obronność czy energetykę. W jego ocenie w interesie wszystkich jest, by ta komisja zaczęła działać jak najszybciej.

Polityk dodał, że ustawa przeszła przez wszystkie szczeble procesu legislacyjnego i została przyjęta większością głosów. - Więc zachowano wszystkie elementy demokracji. A opozycja mówi, że nie wystawi kandydatów, "bo nie". Jak pamiętam, podobne były postawy i oceny działań komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie w 2017 r. Wtedy też nas porównywano do komisji bolszewickiej i określano różnego rodzaju nieeleganckimi epitetami. A życie pokazuje, że w wielu przypadkach głosujemy jednogłośnie - powiedział poseł PiS.

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów

Gość audycji ocenił też, że "w interesie wszystkich Polaków jest, by komisja ds. rosyjskich wpływów funkcjonowała normalnie i badała wszystkie kwestie dotyczące tego, czy nie został naruszony interes państwa polskiego w różnych obszarach".

Zapytany o wątpliwości opozycji dotyczące tego projektu, polityk wyjaśnił, że komisja, która ma badać wpływy Rosji w Polsce, jest jednoinstancyjnym organem administracji publicznej. Dodał, że od decyzji tej komisji będzie można odwołać się do WSA czy też wnosić o zawieszenie rozpatrywania danego obszaru.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:29 PR24_mp3 2023_05_31-15-33-32.mp3 Jan Mosiński o komisji ds. badania rosyjskich wpływów ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: Temat dnia/ Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Jan Mosiński (PiS)

Data emisji: 31.05.2023 r.

Godzina emisji: 15.33

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także