more_horiz

Donald Tusk krytykuje komisję ds. rosyjskich wpływów. Poseł PiS: to dobrze wyreżyserowany spektakl

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 20:30
- Pomyślałam, że biorę udział w dobrze wyreżyserowanym spektaklu po stronie opozycji, który niestety opiera się tylko na efektach i czystym PR. Świadkami właśnie czegoś takiego byliśmy w trakcie głosowania nad ustawą dot. komisji ds. rosyjskich wpływów - skomentowała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.
Mirosława Stachowiak-Różecka opowiedziała w PR24 o komisji ds. badania rosyjskich wpływów
Mirosława Stachowiak-Różecka opowiedziała w PR24 o komisji ds. badania rosyjskich wpływówFoto: Jacek Szydlowski / Forum

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o komisji do spraw badania rosyjskich wpływów. Jednocześnie poinformował, że skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Mirosława Stachowiak-Różecka, która była gościem Polskiego Radia 24, została zapytana o to, co czuła, gdy na chwilę przed głosowaniem nad ustawą na sali sejmowej pojawił się lider PO Donald Tusk. - Pomyślałam sobie, że biorę po prostu udział w dobrze wyreżyserowanym spektaklu po stronie opozycji, który niestety opiera się tylko na efektach i czystym PR, a jak zwykle za tym nie idzie żadna argumentacja ani merytoryka. Liczą się tylko wrażenie, obrazek, emocje. Świadkami właśnie czegoś takiego byliśmy w trakcie głosowania - powiedziała.

Jak dodała, Donald Tusk wszedł na sejmową galerię przy oklaskach kolegów z opozycji. - Pokazał, jaki jest dzielny, odważny i jak bardzo nie boi się PiS. To czysta, zwykła gra i słabe aktorstwo - stwierdziła.

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów

Gość audycji odniosła się także do słów szefa PO, który powiedział: "Mamy strategię na tę komisję. Jeśli pytacie państwo o strach, to widzieliście dzisiaj tchórzy, którzy głosują za komisją, która ma wyeliminować ich najgroźniejszego przeciwnika. Naszą odpowiedzią będzie odwaga - nasza i obywateli. Zobaczycie państwo, że ci, którzy zagłosowali za złamaniem konstytucji, będą tego bardzo, bardzo żałowali".

Jak oceniła, było to "straszenie". - To czysty hejt, który padł z ust Donalda Tuska. Niestety nie po raz pierwszy, bo wcześniej przy różnych, innych okazjach już mieliśmy z tym do czynienia - przypomniała. - U Donalda Tuska jest kłamstwo, pozory i lanie wody zamiast programu.

Mirosława Stachowiak-Różecka przypomniała też, że prezydent Andrzej Duda "jasno powiedział, że Polacy mają prawo do wiedzy. Na drugim planie jest to, do jakich wniosków dojdzie komisja, bo najważniejsza jest transparentność". Polityk oceniła także, że powołanie podobnej komisji na szczeblu UE jest możliwe. - Cały czas ufam, że Europa jest krainą ludzi, którzy bardzo cenią sobie demokrację i wolność. Wojna na Ukrainie powoduje przebudzenie u wielu - podkreśliła.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:38 PR24_mp3 2023_05_29-19-06-14.mp3 Mirosława Stachowiak-Różecka o komisji ds. badania rosyjskich wpływów ("Stan rzeczy"/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Mirosława Stachowiak-Różecka (poseł PiS)

Data emisji: 29.05.2023 r.

Godzina emisji: 19.06

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także