more_horiz

Referendum 15 października. Polityk Trzeciej Drogi: nikt nie chce nielegalnych imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 20:29
- Odpowiedzi na pytania referendalne nie będą zaskakujące i niczego nie zmienią, bo problem imigracji pozostanie - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Magdalena Sroka z Trzeciej Drogi. 
Referendum będzie zorganizowane razem z wyborami
Referendum będzie zorganizowane razem z wyboramiFoto: Dziurek/ Shutterstock

15 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Tego samego dnia zaplanowano również referendum z czterema pytaniami, dotyczącymi unijnego mechanizmu relokacji uchodźców, muru na polsko-białoruskiej granicy, wieku emerytalnego i sprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa. 

Gość Polskiego radia 24 podkreśliła, że odpowiedzi na te pytania są znane. - Nikt nie chce nielegalnych imigrantów. Referendum stanowi zagrywkę wyborczą, chodzi o emocje, aby rozgrzać spór do czerwoności. Odpowiedzi na pytania referendalne nie będą zaskakujące i niczego nie zmienią, bo problem imigracji pozostanie - powiedziała Magdalena Sroka.

Dodała, że pytania są tendencyjne. - Chodzi o to, aby dyskusja toczyła się wokół tezy, że opozycja chce wpuścić imigrantów - stwierdziła Sroka.   

Zobacz także w i.pl: Co kierowało Angelą Merkel, kiedy otwierała drzwi migrantom? Prof. Tomasz Grzegorz Grosse: Jej działania były antyeuropejskie

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że sytuacją dla Europy w związku kolejnymi falami imigrantów staje się niebezpieczna. - Proceder jest spowodowany otwarciem Europy dla wszystkich tych, którzy chcą szukać lepszego życia. Państwa europejskie muszą tworzyć własne polityki imigracyjne. Trzeba tych ludzi zatrzymywać na miejscu, w krajach pochodzenia. Polityka imigracyjna musi być adekwatna do danej sytuacji i momentu  - mówiła Magdalena Sroka.  

Posłuchaj
22:13 PR24 2023_09_29-15-06-57.mp3 Magdalena Sroka gościem Macieja Wolnego (Temat dnia/Gość PR24)

W piątek frakcja Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim wniosła o pilną debatę na temat "konieczności przyjęcia paktu migracyjnego" w związku z kryzysem na Lampedusie. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, to eurodeputowani będą dyskutować na ten temat podczas przyszłotygodniowej sesji plenarnej PE.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzi: Maciej Wolny 
Gość: Magdalena Sroka
Data emisji: 29.09.2023
Godzina emisji: 15.06

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także