more_horiz

"Dzięki nim możemy żyć bezpiecznie". Gen. Wroński o akcji "Murem za polskim mundurem"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 14:44
- Na całym świecie, kiedy weterani działań wojennych czy żołnierze, który pełnią służbę w różnych krajach świata, widzimy ogromy szacunek dla munduru, to oni bronią wolności, dbają o bezpieczeństwo, są pierwsi, gdy pojawiają się trudne sytuacje (…) jesteśmy im winni szacunek, za to, że możemy żyć spokojnie - mówił gość Polskiego Radia 24 gen. Dariusz Wroński, organizator akcji #Muremzapolskimmundurem.
Akcja Murem za polskim mundurem jest wyrazem solidarności dla służb strzegących polskich granic
Akcja "Murem za polskim mundurem" jest wyrazem solidarności dla służb strzegących polskich granicFoto: Twitter/@MON_GOV_PL

W związku z nasileniem ataków na żołnierzy służących na granicy polsko-białoruskiej poprzez stronę MuremZaPolskimMundurem.org można podpisać apel poparcia dla obrońców polskich granic.

"To oni chronią naszą granicę"

- Tym ludziom należy się wielki szacunek, choćby z tego powodu, że poświęcili oni własny czas, własne życie, po to, by chronić innych, chronić nas. Nie wolno szarpać i szargać ludzi, którzy służą dziś w mundurach (…) oni za nas chronią naszą granicę, Europę i świat – mówił gość audycji.

Inicjator akcji - Instytut Ordo Iuris - wskazuje na "instrumentalne wykorzystywanie imigrantów z krajów trzeciego świata przez wschodnie reżimy, którzy oszukani przez białoruskich przemytników, zdesperowani i agresywni, stali się narzędziem w walce reżimu Aleksandra Łukaszenki z Polską".

Instytut zaznacza jednocześnie, że sytuacja na granicy szkodzi zarówno samym ludziom padającym ofiarami przemytników, jak i mieszkańcom Polski i całego regionu.

Czytaj także w tvp.info: "Co jeszcze ludzie Tuska ukrywają przed Polakami?". Ostre komentarze po spocie PiS

Posłuchaj

10:28 x [PR24]PR24 (PCM) 30 wrzesień 2023 13_19_49.mp3 Gen. Dariusz Wroński o akcji #Muremzapolskimmundurem (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

  * * *

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadzący: Magdalena Złotnicka

  Gość: gen. Dariusz Wroński

  Data emisji: 30.09.2023

  Godzina emisji: 13.19

  PR24/ka

  Zobacz także

  Zobacz także