X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa: każdy zabytek jest wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 23:55
Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany". Celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Gościem Polskiego Radia 24 był Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Audio
  • 12.02.19 Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa o konkursie "Zabytek Zadbany"
Zamek Bajkowy Moszna (zdjęcie ilustracyjne)
Zamek Bajkowy Moszna (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay.com

Jego zdaniem każdy zabytek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, może być też kołem zamachowym rozwoju lokalnego biznesu. - Jeśli właściciel zdaje sobie sprawę z wartości takiego obiektu, często prace konserwatorskie lub adaptacyjne zabytku do nowej funkcji są wykonywane tak, aby nie doprowadzać do uszczuplenia jego wartości - tłumaczył Bartosz Skaldawski.

- Wierzymy, że zabytki trafiają w ręce dobrych opiekunów, czyli takich osób, które świadomie chcą się nimi zaopiekować. Dobra opieka to przede wszystkim codzienna konserwacja i troska, ale wiele z tych obiektów wymaga dalej idących prac konserwatorskich, czasami generalnych remontów - mówił dyrektor Instytutu.

Konkurs ''Zabytek Zadbany'' sam jest już w pewnym sensie ''zabytkowy'', bo trwa od wielu lat, organizowany był w różnych formułach i przez różne podmioty - oceniał dyr. Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Zgłaszane są zabytki nie tylko przez konkretne instytucje, ale również i przez samych zarządców oraz właścicieli zabytkowych obiektów. To dla nich szansa dzielenia się z ludźmi swoją pasją, ale nie tylko - bo często oprócz dużego zaangażowania sił, trzeba też ponieść znaczne koszty i poświęcić tej temu mnóstwo czasu.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Maja Kluczyńska

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 23:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Skaldawski: dziedzictwa raz utraconego nigdy nie odzyskamy

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 11:47
- Dla zabytków kluczową wartością jest autentyzm. Zniszczonego zabytku nie da się odtworzyć. Możemy jedynie postawić budowlę, która tylko będzie udawać zabytek i dlatego musimy dbać o zachowanie tego, co jeszcze mamy – mówił gość Dwójki, p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
rozwiń zwiń