more_horiz

"Rozmowa kulturalna". Martyna Kliszewska o wyzwaniach roli Fridy Kahlo

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 09:41
W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji, w niedzielę gościem Polskiego Radia 24 była Martyna Kliszewska - aktorka i malarka, zafascynowana twórczością Fridy Kahlo. - Jej twórczością zachwyciłam się już w liceum plastycznym, jednak, by zagrać tę tragiczną postać, trzeba nabrać doświadczenia życiowego - mówiła aktorka.
Martyna Kliszewska jako Frida Kahlo
Martyna Kliszewska jako Frida KahloFoto: mat. promocyjne

- Ja, zakochana w niej przez 20 lat, w pewnym momencie postanowiłam się zmierzyć z tym tematem, bo Frida jest dla Meksysku i całego świata postacią tak niezwykle ważną, kultową, piękną, że to było dla mnie ogromne wyzwanie, żeby się zmierzyć z taką rolą i nie przekazać jej wizerunku w sposób wypaczony - wyjaśniła gość "Rozmowy kulturalnej".

- Na szczęście, za każdym razem staram sie wchodzić w tę postać całą sobą i swoją szczerością, dlatego oddźwięk jest pozytywny - wskazała Martyna Kliszewska.

Martyna Kliszewska to absolwentka wydziału malarstwa i grafiki ASP w Łodzi oraz wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Artystka w inspirujący sposób łączy teatr i malarstwo, by wyrazić siebie: jest aktorką, maluje, zajmuje się tkaniną artystyczną.

Więcej, także o malarstwie Martyny Kliszewskiej, w nagraniu. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Posłuchaj
23:18 Rozmowa-kulturalna-PR24_mp3 2023_03_26-08-35-24.mp3 Martyna Kliszewska o wyzwaniach stawianych przez rolę Fridy Kahlo ("Rozmowa kulturalna"/ PR24)

Czytaj także:

***

Zobacz także

Zobacz także