more_horiz

"Uwielbienie dla Macrona nie jest wieczne i bezgraniczne"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 11:02
Emmanuel Macron to niekwestionowany ulubieniec eurokratów i wielu unijnych polityków. O tym, czy „miesiąc miodowy” UE – Macron dobiega końca, mówiła w Magazynie Europejskim korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
Prezydent Emmanuel Macron, Paryż, Ogrody Luksemburskie, 10 May 2017.
Prezydent Emmanuel Macron, Paryż, Ogrody Luksemburskie, 10 May 2017.Foto: PAP/EPA/ERIC FEFERBERG / POOL

Jak podkreśliła Beata Płomecka, niektóre wypowiedzi europejskich polityków mogą sugerować, że uwielbienie dla Macrona "nie jest wieczne i bezgraniczne".

Korespondentka przytoczyła m.in. wypowiedź premiera Holandii Marka Rutte. - Ostrzegał on Macrona przed tym, by nie sądził, że problemy Eurolandu mogą być naprawione tylko przez tworzenie nowych instytucji. Mówił również, że jego zdaniem niektóre pomysły Macrona są mało atrakcyjne.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/pr

Magazyn Europejski w Polskim Radiu 24

________________

Data emisji: 13.05.17

Godzina emisji: 10:15

Zobacz także

Zobacz także