X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczyt UE bez przełomu w sprawie Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 21:00
Unia Europejska zgodzi się na wydłużony okres przejściowy po Brexicie, jeśli zechce tego Wielka Brytania - tak deklarowali szefowie unijnych instytucji na zakończenie szczytu w Brukseli. - Stawka jest wysoka, bo parlament brytyjski może zagłosować przeciwko umowie o wyjściu i deklaracji do niej dołączonej – mówiła w "Magazynie europejskim” Agata Gostyńska-Jakubowska, ekspertka z Centre for European Reform w Londynie.
Audio
  • 19.10.2018 ” Agata Gostyńska-Jakubowska, ekspertka z Centre for European Reform
Theresa May będzie musiała przeforsować porozumienie o Brexicie w parlamencie brytyjskim.
Theresa May będzie musiała przeforsować porozumienie o Brexicie w parlamencie brytyjskim. Foto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Podczas szczytu w Brukseli nie udało się przełamać impasu w negocjacjach brexitowych. Premier Theresa May nie wykluczyła, że Wielka Brytania pozostałaby na jednolitym rynku i w unii celnej o 12 miesięcy dłużej, czyli do 2021 roku. To dałoby więcej czasu na wynegocjowanie nowej, unijno-brytyjskiej, umowy handlowej. - Theresa May musi przekonać członków swojego gabinetu i partii do porozumienia, które ostatecznie przywiezie z Brukseli, za miesiąc lub dwa – mówiła Agata Gostyńska-Jakubowska. - Przekazy po szczycie są w miarę optymistyczne i pokazują, że jest zrozumienie w Brukseli i w stolicach europejskich. Theresa May ma bardzo trudne zadanie w swoim kraju. Będzie musiała przeforsować to porozumienie w parlamencie brytyjskim. Niektórzy spekulują, że do tego będą się sprowadzać negocjacje. Stawka jest wysoka, bo parlament może zagłosować przeciwko umowie o wyjściu i deklaracji do niej dołączonej – dodała ekspertka Centre for European Reform.

Agata Gostyńska-Jakubowska stwierdziła, że w przypadku odrzucenia przez parlament brytyjski umowy o wyjściu z UE przybliży się scenariusz braku porozumienia. - Niektórzy eksperci uważają, że Theresa May może chcieć opóźniać proces przedstawienia potencjalnego porozumienia parlamentarzystom w Wielkiej Brytanii. Im później to zrobi tym większe szanse, że zostanie ona zaakceptowana przez parlament. W okolicach grudnia rynki będą bardzo niespokojne co oznacza, że parlamentarzyści biorący pod uwagę głosowanie przeciw umowie, później mogą mieć już inne perspektywy – dodała Agata Gostyńska-Jakubowska.

Więcej w całej audycji.

Rozmowę przeprowadziła Beata Płomecka.

PR24/IAR

____________________

Data emisji: 19.10.18

Godzina emisji: 20:35