X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Magazyn Europejski: czy Rumunia jest gotowa na przewodnictwo w UE?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 22:17
1 stycznia Rumunia objęła półroczne przewodnictwo w Unii Europejskiej. Niedawno rumuński prezydent Klaus Iohannis ocenił, że kraj nie jest właściwie przygotowany do tego zadania. O sytuacji w tym kraju mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Madajczyk z ISP PAN. 
Audio
  • 04.01.19 Magazyn Europejski: czy Rumunia jest gotowa na przewodnictwo w UE?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W połowie listopada Komisja Europejska także zarzuciła Rumunii znaczne niedociągnięcia, jeśli chodzi o przestrzeganie zasad państwa prawa, walkę z korupcją i niezależność sądownictwa. 

- Obawy dotyczące Rumuni towarzyszą jej od samego początku. Zaczęło się już w momencie, kiedy przyjmowano ten kraj i Bułgarię do Unii Europejskiej. Dość wyraźnie słychać było stwierdzenia, że oba kraje przyjmowane są do Wspólnoty raczej ze względów geopolitycznych. Nie spełniały one większości standardów europejskich, z czego zdawano sobie wtedy sprawę - mówił prof. Madajczyk.

Gość Polskiego Radia 24 mówił, że Rumunia zmaga się wieloma wewnętrznymi problemami: - Gdy patrzymy na ten kraj widzimy, że transformacja systemowa nie do końca przebiegła pomyślnie. Władzę zachowały dawne ekipy sprzed 1989 roku. Współczesna socjaldemokracja, która rządzi, to w dużej mierze synonim korupcji i chęci utrzymania się przy władzy za wszelką cenę. 

Więcej w całej audycji.

Magazyn Europejski prowadził Paweł Lekki. 

PR24/PAP

__________________

Data emisji: 04.01.19

Godzina emisji: 20:35