more_horiz

Podsumowanie Dnia: Wyjazdowe posiedzenie polityków Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 22:05
Wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości, plany partii rządzącej na zrównoważenie rozwoju poszczególnych regionów kraju, pomysły polskich partii politycznych na rozwiązanie kryzysu migracyjnego, a także protesty przeciwko spektaklowi „Klątwa”. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.
Audio
Materiał ilustracyjny
Materiał ilustracyjnyFoto: PR24/PJ

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział w wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego. Rozmowy w Strachocinie niedaleko Sanoka dotyczyły między innymi bieżącej sytuacji politycznej. Parlamentarzyści rozmawiali też o problemach regionu, w którym się spotkali. Na temat bieżącej polityki partii rządzącej oraz o pomysłach na uporanie się z kryzysem migracyjnym mówili Paweł Lisicki, red. nacz. tygodnika „Do Rzeczy” i Michał Wróblewski z działu politycznego dziennika „Fakt”.

Zdjęcia spektaklu „Klątwa” domagali się w sobotę przed Teatrem Powszechnym działacze środowisk narodowych. Przeciw spektaklowi, który według nich obraża wartości chrześcijańskie, protestowali też członkowie Krucjaty Różańcowej. W obronie teatru manifestowali m.in. Obywatele Solidarnie w Akcji. Na temat kontrowersji, które wywołuje sztuka mówili Jakub Majmurek z „Krytyki Politycznej” oraz Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej.

W części informacyjnej natomiast m.in. o kolejnych zatrzymaniach w związku z zamachem w Manchesterze, zgromadzeniu parlamentarnym Paktu Północnoatlantyckiego, obchodach Dnia Weterana, planach dotyczących referendum konstytucyjnego, nagrodach 70. Festiwalu Filmowego w Cannes, a także kolejnych ostrzałach, wspieranych przez Rosję, separatystów, którzy zaatakowali pozycje wojsk ukraińskich w Donbasie.

W audycji nie zabrakło również najciekawszych wiadomości ze sportowych aren.

„Podsumowanie Dnia” prowadzili Adrianna Calińska-Czaniecka i Łukasz Sobolewski.

IAR/PAP/Polskie Radio 24/db

Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 28.05.2017

Godzina emisji: 21:00

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem