X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Rząd planuje zwiększyć ulgi dla artystów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 22:00
Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował, że rząd ma zamiar dwukrotnie podwyższyć limit dochodu dla twórców do odliczenia 50-procentowego uzysku. Mówił o tym w audycji Północ – Południe aktor Jerzy Zelnik.
Audio
  • 29.09.17 Jerzy Zelnik o rządowych planach zwiększenia ulg dla artystów.
Warszawa, 29.09.2017. Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński (L) oraz wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki (P) podczas konferencji prasowej w Sejmie, 29 bm.
Warszawa, 29.09.2017. Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński (L) oraz wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki (P) podczas konferencji prasowej w Sejmie, 29 bm.Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Piotr Gliński poinformował, że limit dochodu dla twórców wzrośnie z 80 do 160 tysięcy złotych. Przepis ten dotyczy m.in. artystów, naukowców, dziennikarzy.

Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział z kolei, że według szacunków rządowych, będzie to kosztowało budżet około 200 milionów złotych. - Dzięki uszczelnianiu podatków możemy przywrócić ulgi twórcom. Pieniądze odebrane oszustom oddajemy artystom - mówił Morawiecki.

Jak podkreślił Jerzy Zelnik, jest to dobre rozwiązanie. – Dotychczas było u nas łatanie budżetu przy pomocy wyprzedaży majątku, mafijnych układów. Wszystko to szło do małej części społeczeństwa. Ten rząd jest zwrócony ku obywatelom i wreszcie służy społeczeństwu – zaznaczył gość.

Dodał, że większość aktorów „zarabia nędzne pieniądze choć są też grupy wybitnie utalentowanych i popularnych aktorów, którzy zarabiają bardzo dużo”.

Propozycją zajmie się wkrótce Rada Ministrów. 

W audycji mowa była także o reformie emerytalnej. Gośćmi byli prof. Marek Góra i prof. Leokadia Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Małgorzata Łopińska.

Polskie Radio 24

_____________________

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 29.09.17

Godzina emisji: 21:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciężkie czasy dla polskich artystów

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 19:35
Dużo wysiłku i pracy, a efekty nie zawsze odpowiednio docenione. Sztuka nigdy nie była zajęciem, które przynosiło wysokie profity finansowe. Szczególnie widoczne jest to w obecnych czasach kryzysu. Artyści bardzo szybko odczuwają jak wymagający mają zawód oraz jak trudne może być codzienne życie i przetrwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko niewielu żyje z uprawiania sztuki

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:41
Co najmniej połowa magistrów sztuki chce „zostać artystą”. W jaki sposób wejść w rynkowy obieg, jak zaistnieć w świadomości publicznej i gdzie pokazać prace? Gośćmi audycji Kwadratura kultury byli Katarzyna Haber -  historyk sztuki i kurator galerii Apteka Sztuki oraz Piotr Bernatowicz - historyk i krytyk sztuki, kurator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Kultura spotyka biznes” – warsztaty, na których biznesmeni spotykają artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 13:27
Kultura i biznes tylko z pozoru mają ze sobą niewiele wspólnego. Organizatorki projektu „Kultura spotyka biznes” przekonują, że te dziedziny mogą tworzyć świetna mieszankę i nawzajem się inspirować. O inicjatywie mówiły w audycji Kultura nie Całkiem Osobista autorki projektu Natalia Brylowska i Marta Bednarska z Obserwatorium Kultury przy Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.
rozwiń zwiń