X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Micheil Saakaszwili wydalony z Ukrainy do Polski. "Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 22:05
Micheil Saakaszwili oświadczył, że jego wydalenie z Ukrainy to przejaw "słabości i strachu" ze strony ukraińskiego prezydenta. Były prezydent Gruzji został przyjęty przez Polskę w ramach readmisji; w komunikacie Straży Granicznej podkreślono, że jego żona jest obywatelką państwa UE. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Dariuszem Materniakiem z portalu "PolUkr.net". 
Audio
  • 12.02.18 Północ-Południe: Micheil Saakaszwili wydalony z Ukrainy
  • 12.02.18 Północ-Południe: Informacje
Micheil Saakaszwili
Micheil SaakaszwiliFoto: Wikimedia Commons/CC/Mstyslav Chernov

Wcześniej Straż Graniczna Ukrainy podała, że zatrzymany w poniedziałek w Kijowie były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili został odesłany do Polski, bo z tego kraju przybył na Ukrainę.

Polska SG podała, że postawą decyzji o przyjęciu do Polski byłego prezydenta Gruzji był wniosek o readmisję złożony przez Państwową Służbę Migracyjną Ukrainy do Komendanta Głównego Straży Granicznej. "Biorąc pod uwagę fakt, że M. Saakaszwili jest małżonkiem obywatelki państwa członkowskiego Unii Europejskiej, wniosek strony ukraińskiej został rozpatrzony pozytywnie" – poinformowała Straż Graniczna.

Micheil Saakaszwili w ostatnim okresie krytykował obecne ukraińskie władze. Jeden z bliskich współpracowników Micheila Saakaszwilego – były ukraiński wiceprokurator generalny, Dawid Sakwarelidze – oskarża władze w Kijowie, a w szczególności Petra Poroszenkę, o polityczną rozprawę. Jak powiedział, wydalając Micheila Saakaszwilego z Ukrainy, Petro Poroszenko idzie w ślady eksprezydenta Wiktora Janukowycza. Dawid Sakwarelidze podkreślił, że obecnej politycznej elicie kraju wydaje się, że może się rozprawić z liderem, który jest w stanie zmobilizować do protestu masy ludzkie.

Zdaniem Dariusza Materniaka, Sakaszwili nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. - Jego plany i ambicje polityczne w dalszym ciągu są aktualne. Będzie mu je jednak trudniej realizować - podkreślił gość Polskiego Radia 24. Zwrócił również uwagę, że nie byłoby dobrze, gdyby sprawa pobytu byłego prezydenta Gruzji w Polsce stała się kością niezgody na linii Warszawa-Kijów.

Petro Poroszenko pozbawił w zeszłym roku Micheila Saakaszwilego ukraińskiego obywatelstwa. Były gruziński prezydent wjechał wówczas nielegalnie na Ukrainę z terytorium Polski. Dlatego też, jak tłumaczyły ukraińskie służby graniczne, Micheila Saakaszwilego wydalono właśnie do naszego kraju. Saakaszwili przebywając w ostatnich miesiącach na Ukrainie organizował protesty przeciwko władzom. Zarzucał im, a w szczególności prezydentowi, uwikłanie w korupcję.

Więcej w rozmowie z Dariuszem Materniakiem.

W magazynie Północ-Południe także najważniejsze informacje dnia.  

Prowadzenie: Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24/IAR/PAP/zz

Wszystkie audycje Północ-Południe

____________________ 

Data emisji: 12.02.18

Godzina emisji: 21.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina: Micheil Saakaszwili wzywa na Majdan

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:20
"Wzywam wszystkich do przyjścia na Majdan i rozpoczęcia procesu uwolnienia kraju od Poroszenki i jego bandy! Nie mamy się czego obawiać, to niech oni boją się nas!" – powiedział był prezydent Gruzji. Uwolniony przez zwolenników z rąk policji Micheil Saakaszwili oświadczył, że rozpoczyna proces wyzwolenia Ukrainy spod władzy prezydenta Petra Poroszenki. "Będziemy domagać się impeachmentu prezydenta” – przemawiał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość Micheila Saakaszwilego. "To człowiek z politycznym ADHD"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 16:00
- Micheil Saakaszwili to enfant terrible nie tylko ukraińskiej, ale także światowej polityki. To postać dużego formatu wykraczająca poza Ukrainę, z bardzo burzliwą, błyskotliwą karierą. Niewątpliwie to duża osobowość, ale też duży kłopot dla Gruzji i Ukrainy – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Odniósł się także do przyszłości polityka.
rozwiń zwiń