more_horiz

Poseł PSL ws. koronawirusa: nie powinniśmy siać paniki, róbmy swoje

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 21:55
- Musimy zachować rozsądek i spokój. Róbmy swoje, ale bądźmy bardziej ostrożni - przestrzegał w Polskim Radiu 24 poseł PSL Jarosław Rzepa.
Audio
  • Jarosław Rzepa o zagrożeniu koronawirusem (Północ - Południe)
Jarosław Rzepa
Jarosław RzepaFoto: PR24/AK

W poniedziałek posłowie przyjęli projekt ustawy "o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji". Poparły ją wszystkie kluby poza Konfederacją. W środę poinformowano o pieprwszym przypadku koronawirusa w Polsce -  Politycy zgodnie pracowali nad ustawą w komisji zdrowia. Mam nadzieję, że jak najszybciej przepisy wejdą w życie, że skończy się jedynie na strachu i prewencji - powiedział Jarosław Rzepa.

Poseł PSL podkreślił, że koronawirus jest nieznany i ogromną rolę mają do odegrania media. - Powinny informować Polaków jak się zachowywać i na co zwracać uwagę. To jak nauka pierwszej pomocy. Instynktownie powinniśmy wiedzieć jak się zachować - tłumaczył.

soboń 1200.jpg
Artur Soboń: Małgorzata Kidawa-Błońska powinna przeprosić za insynuacje ws. ukrywania koronawirusa

Jarosław Rzepa zwrócił też uwagę na kwestie gospodarcze.  - Byłem ostatnio w swojej rodzinnej miejscowości i dowiedziałem się, że największy pracodawca, zatrudniający blisko 7 tys. osób, poprzez to, że nie będzie miał komponentów z Chin, będzie miał przymusowy postój.  Kiedyś te komponenty produkowano w Polsce, dziś próbuje się do tego wracać, ale to jest proces. Mam nadzieję, że sytuacja zmusi do refleksji - mówił gość PR 24.

Jak zapobiegać zakażeniu? Jak zapobiegać zakażeniu?

Paweł Kukiz zakłada własną partię   

Paweł Kukiz ogłosił, że zakłada własną partię pod nazwą K’15. - Stowarzyszeniom nie do końca udaje się funkcjonować na politycznym rynku. Paweł Kukiz doszedł do wniosku, że jednak lepiej założyć partię polityczną. Jako PSL jesteśmy zadowoleni ze współpracy, Paweł Kukiz też niejednokrotnie dał temu wyraz. Uznał, że lepiej będzie tworzyć Koalicję Polską dwóm partiom politycznym - wyjaśnił Jarosław Rzepa.

Ugrupowanie Pawła Kukiza tworzy z ludowcami wspólny klub parlamentarny Koalicja Polska - PSL Kukiz'15. Politycy Kukiz'15 startowali w jesiennych wyborach parlamentarnych ze wspólnych list z PSL.

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "Północ-Południe"

Prowadzący: Adrian Klarenbach 

Goście: Jarosław Rzepa   

Data emisji: 4.03.2020

Godzina emisji: 21.35

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem