X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Uruchomiła niepokój". Jacek Karnowski o ustawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 22:15
- Istotą sporu jest filozofia, ogólne poczucie zaniepokojenia na wsi. Ono będzie narastało w wielu środowiskach, pandemia podminowuje interesy gospodarcze i pewność przyszłości - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny "Sieci".
Audio
  • Jacek Karnowski o ustawie o ochronie zwierząt (Północ - Południe)
Michał Karnowski
Michał KarnowskiFoto: PR24

Senat przyjął z poprawkami nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. "Piątka dla zwierząt" autorstwa grupy posłów PiS trafi z powrotem do Sejmu. Posłowie będą mogli przyjąć uchwalone dziś poprawki albo odrzucić je bezwzględną większością głosów.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 większość w Sejmie przegłosuje zmiany w ustawie. - Premier zapowiedział korekty, zwłaszcza wyłączenie drobiarstwa z uboju rytualnego. Można sobie też wyobrazić przyjęcie ustawy w wersji senackiej i późniejsze nowelizacje. Na pewno ustawa budzi potężne emocje, chyba jednak kosztowała PiS straty sondażowe i jest bardzo poważnie analizowana przez kierownictwo obozu rządzącego. Być może wszystkie decyzje jeszcze nie zapadły - powiedział Jacek Karnowski. 


20a14255-1200.jpg
"Piątka dla zwierząt" poróżniła senatorów KO i PSL. Libicki: zakończyła się pewna forma współpracy

Jacek Karnowski podkreślił, że ws. ustawy była wywierana oddolna presja na parlamentarzystów. - Docierały do nich sygnały, że wywołała poruszenie wśród rolników. Politycy też mają poczucie związku z wyborcami i myślą o swojej przyszłości. Dla polskiej wsi zaskoczeniem było, że tego typu ustawa wyszła ze strony PiS. Partii, która reprezentowała interesy i sposób myślenia również rolników. Niewiele osób rozumie, że jest to jednostkowa sprawa. Nakładają się na to obawy związane z przyszłością produkcji zwierzęcej. Niepokój na wsi został uruchomiony "piątką dla zwierząt", ale istotą sporu jest filozofia, ogólne poczucie zaniepokojenia na wsi. Zaniepokojenie będzie narastało w wielu środowiskach, pandemia podminowuje interesy gospodarcze i pewność przyszłości - tłumaczył redaktor naczelny "Sieci". Podkreślił również, że ustawa o ochronie zwierząt jest ważna dla lidera PiS. 


Posłuchaj
11:32 PR24_MPLS 2020_10_14-21-35-39.mp3 Jacek Karnowski o ustawie o ochronie zwierząt (Północ-Południe)

 

Za przyjęciem ustawy z przyjętymi poprawkami opowiedziało się 76 senatorów: 39 z PiS, 34 z KO, 1 senator niezrzeszony i 2 z koła senatorów niezależnych. Przeciwko było 11 senatorów, z czego 7 z PiS, 1 z KO, 3 z PSL. Od głosu wstrzymało się 10 senatorów: 7 z KO, 2 z Lewicy i 1 z koła senatorów niezależnych.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Północ-południe"

ProwadzącyKrzysztof Grzybowski

Gość: Jacek Karnowski

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 21.35

Czytaj także

Konflikt w senackiej większości KO-PSL. Płużański: może skutkować rozpadem opozycyjnej koalicji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 19:20
- Pojawił się konflikt między PSL i KO, co może spowodować nowy podział głosów w Senacie - powiedział Tadeusz Płużański z TVP. - Nie wierzę w to, że mogłoby dojść do koalicji PSL z PiS, byłoby to dość egzotyczne - stwierdził Romuald Kiedrzyński z "Faktu".
rozwiń zwiń