X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bardzo dobre wiadomości". Małgorzata Gałązka-Sobotka o szczepionce na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:18
- Od początku wybuchu pandemii w lutym tego roku na te wiadomości czekaliśmy na pewno - powiedziała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia z Uczelni Łazarskiego. Dodała, że "tak jak oswoiliśmy grypę, tak samo oswoimy koronawirusa".
Audio
  • Małgorzata Gałązka-Sobotka o szczepionce przeciw COVID-19 (PR24/Północ - Południe)
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pfizer/twitter.com

- Mamy takie poczucie, że prawie codziennie dowiadujemy się o jakiejś nowej szczepionce, która przechodzi pozytywnie kolejne fazy badań - stwierdziła ekspert. Podkreśliła, że "należy się spodziewać takiej sytuacji, że na rynku będą dostępne różne produkty, z których będzie można skorzystać".

covid-19 testy koronawirus pap 1200.jpg
Kiedy powrócimy do normalnego życia bez pandemii? Odpowiada twórca szczepionki na COVID-19

Małgorzata Gałązka-Sobotka zwróciła uwagę na to, że "wciąż jeszcze nie zostały opublikowane finalne wnioski z badań".

- Tak jak zawsze o wskazaniu i zaleceniu decyduje lekarz - zaznaczyła gość Polskiego Radia 24. Dodała, że "w relacji z lekarzem musimy dysponować zaufaniem, musimy wierzyć, że lekarz dysponuje zgodnie z aktualną wiedzą medyczną". Przypomniała, że przy każdym szczepieniu lekarz musi potwierdzić, czy nasz stan zdrowia pozwala na przyjęcie szczepionki.


Posłuchaj
20:58 _PR24_AAC 2020_11_17-12-37-11.mp3 Małgorzata Gałązka-Sobotka o szczepionce przeciw COVID-19 (PR24/Północ - Południe)

 

Ekspert wielokrotnie podkreśliła, że "mamy do czynienia z nową szczepionką, jeszcze nie mamy doświadczenia". - Tutaj to bezpieczeństwo musi być absolutnie szczególnie zachowane - stwierdziła.

- Przede wszystkim czekamy bardzo na stanowiska instytucji rejestracyjnych, czyli Europejskiej Agencji Leków, ale również my, w Polsce będziemy na pewno bardzo wsłuchiwali się w stanowisko zarówno Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego (...) jak i kluczowych, światowych instytucji zdrowia publicznego - powiedziała Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Czytaj także:

Zdaniem gościa audycji "bardzo cieszy stanowisko polskiego rządu, który mówi, że proces szczepień będzie procesem dobrowolnym". - Podstawą do zbudowania świadomości będzie edukacja, transparentna i przejrzysta komunikacja - zaznaczyła Małgorzata Gałązka-Sobotka i dodała, że "musimy się oprzeć przede wszystkim na dobrej woli" ludzi, chcących się zaszczepić.

- Bardzo lekceważono edukację zdrowotną i zepchnięto ją na margines systemu zdrowia - powiedziała ekspert. Według niej "pandemia uświadomiła, jak ogromne znaczenie ma szczepienie, jak ogromne znaczenie może mieć podejmowanie działań" w celu uniknięcia zakażenia lub zmniejszenia dolegliwości wynikających z choroby.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ-Południe"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Gość: Małgorzata Gałązka-Sobotka (dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia z Uczelni Łazarskiego)
Data emisji: 17.11.2020
Godzina emisji: 12.37

itom/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Potrzebujemy szerokiego wachlarza szczepionek". KE podpisze kontrakt z kolejną firmą farmaceutyczną

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 00:01
Komisja Europejska zatwierdzi dziś umowę z niemiecką firmą CureVac na dostawy 405 milionów dawek szczepionek na koronawirusa. To piąty kontrakt zaakceptowany przez Brukselę z koncernem farmaceutycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polska jest naszym wspólnym dobrem, wszyscy płyniemy na jednym pokładzie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 12:20
- Opozycja nie potrafi zrozumieć, że strategia "im gorzej, tym lepiej" uderza w podstawę funkcjonowania państwa. Boli mnie to osobiście - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń