X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Powiązanie budżetu UE z praworządnością. Karol Gac: nie tylko Polska i Węgry uznają ten mechanizm za niewłaściwy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 13:35
Premier Węgier Victor Orban poinformował o wecie unijnego pakietu budżetowego. Podobne stanowisko ma zająć w tej sprawie polski rząd. Sprawę skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Karol Gac, redaktor portalu DoRzeczy.pl.
Audio
  • Karol Gac o zasadzie przyznawania środków unijnych ("Północ-Południe")
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24/MR

W ostatnim czasie premier Słowenii zaapelował do przywódców państw unijnych o uszanowanie kompromisu z lipcowego szczytu w sprawie unijnego budżetu. Tym samym skrytykował mechanizm uzależniający wypłatę funduszy od praworządności.

kprm michał dworczyk free 1200.jpg
Groźba strajku pielęgniarek. Szef KPRM: czas na protesty nie jest najlepszy

- Faktem jest, że nie tylko Polska i Węgry uważają ten mechanizm, który zaproponowała prezydencja Niemiec, za niewłaściwy i sprzeczny z traktatami - skomentował reakcję premiera Słowenii gość audycji "Północ-Południe" Karol Gac.

Walka o nowe kompetencje

- Polska nie może się zgodzić na ten mechanizm, który został zaprezentowany z wielu powodów. (...) Jest to próba rozszerzenia kompetencji przez KE tam, gdzie ona tych kompetencji nie ma. Gdyby ten mechanizm wszedł w życie w takiej formie, w jakiej zaproponowano, to myślę ze byłby to krok w bardzo niebezpieczną stronę - ocenił publicysta. 

Posłuchaj
19:16 [PR24]PR24 (mp3) 18 listopad 2020 12_38_41.mp3 Karol Gac o zasadzie przyznawania środków unijnych ("Północ-Południe")

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Północ-Południe"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka 

Gość: red. Karol Gac, portal DoRzeczy pl

Data emisji: 18.11.2020

Godz. emisji: 12.38

kmp

Czytaj także

"Jesteśmy gotowi na konstruktywne rozwiązania, ale zgodne z prawem". Radosław Fogiel o budżecie UE

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 19:52
- Nie sprzeciwiamy się obiektywnym kryteriom, które miałyby być powiązane z wypłatą funduszy UE. Można je powiązać z weryfikacją tego, czy np. nie dochodzi do defraudacji tych środków - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, odnosząc się do negocjacji ws. unijnego budżetu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: głównym przeciwnikiem politycznym partii rządzącej jest sama partia rządząca

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 08:35
O możliwych skutkach wewnętrznych sporów w partii rządzącej, a także o powiązaniu budżetu z praworządnością na antenie Polskiego Radia 24 mówił prof. Kazimierz Kik, politolog.
rozwiń zwiń