more_horiz

Pomysł przeprowadzenia referendum ws. aborcji. Paweł Badzio: PSL będzie tutaj osamotnione

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 21:55
- Ugrupowania polityczne będą podkreślały, że spraw światopoglądowych nie rozstrzyga się w referendum. Myślę, że referendum ws. aborcji to nie jest dobry pomysł, a PSL będzie tutaj osamotnione - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska").
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Prezes PSL Władysław Kosiniak-KamyszFoto: PAP/ARCH Piotr Nowak

Tematem audycji był pomysł referendum ws. aborcji. - Myślę, że to nie jest dobry pomysł, a PSL będzie tutaj osamotnione. Szukanie sojuszników po lewej stronie nie będzie efektywne. Ugrupowania polityczne będą podkreślały, że spraw światopoglądowych nie rozstrzyga się w referendum. Być może jednym z rozstrzygnięć będzie czytanie orzeczenia TK, które przynosi sporo wyjaśnień - zwrócił uwagę Paweł Badzio. 

Władysław Teofil Bartoszewski 1200.jpg
"Trzeba przeprowadzić referendum". Bartoszewski o zakazie aborcji w Polsce

- Żyjemy w świecie, w którym wygrywa tabloid. Aborcja legalna musi być formą i środkiem dobra kobiety. Tego chyba nikt z tych ugrupowań walczących z aborcją nie chce przyjąć do wiadomości. Będę powtarzał zdanie, że dopuszczalna aborcja musi być formą konkretnego dobra ochrony kobiety ciężarnej. Jeśli tutaj coś się zmieniło, to zmieniło się na korzyść - dodał. 

Czytaj także:

Zdaniem publicysty "warto się też przyjrzeć opiniom, które mówią o tym, że PiS do perfekcji doprowadziło pewne metody rozgrywania opozycji". - Można uznać, ze kryzys związany z uzasadnieniem wyroku TK PiS ma pewne zyski. Konfederacja, która czasami spędzała sen z powiek politykom prawicy, teraz zniknęła. Problem polega na tym, że nagromadzenie tego rodzaju kryzysów grozi kryzysem, który trudno będzie zneutralizować lub rozstrzygnąć dla siebie - podsumował. 

Posłuchaj
10:53 PR24_mp3 2021_02_02-21-36-29.mp3 Paweł Badzio o referendum w sprawie zakazu aborcji w Polsce (Północ - Południe/ PR24)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Północ - Południe"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska")

Data emisji: 2.02.2021

Godzina: 21.36

pkr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem