X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zawieszenie broni". Andrzej Anusz o sytuacji po decyzji SN ws. sędziego Igora Tulei

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 13:20
- Zamiast "gorącego" zatrzymania, mamy zamrożenie. Z drugiej strony sędzia Igor Tuleya nie będzie dopuszczony do orzekania. To swoiste zawieszenia broni. Strony czekają na nowe elementy, które mogą się pojawić ws. funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego. 
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie wyraziła w czwartek zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury warszawskiego sędziego Igora Tulei w celu postawienia mu zarzutów dotyczących ujawnienia tajemnicy ze śledztwa. Wniosek w tej sprawie został skierowany do SN w połowie marca.

pap_prokuratura 1200.jpg
"Izba Dyscyplinarna paraliżuje postępowanie". Prokuratura Krajowa zaskarży decyzję SN ws. sędziego Tulei

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że niewiele brakowało, a sędzia Igor Tuleya zostałby męczennikiem opozycji. - Spektakularna akcja zatrzymania i doprowadzenia na przesłuchanie odbiłaby się szerokim echem również za granicą. Stanowiłaby paliwo dla opozycji - powiedział dr Andrzej Anusz. 

Zgodnie z obecnym stanem prawnym Igor Tuleya zachowuje swój immunitet sędziowski, ale wskutek wcześniejszych decyzji sądu nie ma prawa do orzekania i pobiera ograniczone wynagrodzenie. - Mamy zamrożenie, bez gorącego efektu zatrzymania. Z drugiej strony sędzia Tuleya nie będzie dopuszczony do orzekania. To swoiste zawieszenie broni. Strony czekają na nowe elementy, które mogą się pojawić ws. funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - tłumaczył poltolog.

Takim elementem może być spodziewana decyzja TSUE ws. funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - Przeniosłoby to spór na inną płaszczyznę. Jest też pytanie, czy minister Ziobro, który zapowiada kontynuację reformy wymiaru sprawiedliwości, wystąpi z nowymi ustawowymi rozwiązaniami. Mogłyby one przyczynić się do zakończenia konfliktu - podsumował dr Anusz. 

Posłuchaj
21:34 PR24_mp3 2021_04_23-12-36-51.mp3 Andrzej Anusz o decyzji SN ws. sędziego Igora Tulei (Północ - Południe)

 

Prokuratura Krajowa poinformowała, że zaskarży decyzję SN ws. sędziego Tulei. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Ryszard Gromadzki

Prowadzący: "Północ-południe"

Gość: dr Andrzej Anusz (politolog, Instytut Piłsudskiego)

Data emisji: 23.04.2021

Godzina emisji: 12.35

PR24/tj

Czytaj także

Sprawa sędziego Tulei. Kowalski: stosuje się do werdyktu sądu, tylko jeśli jest z niego zadowolony

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 11:04
- Pan Tuleya i jego sprzymierzeńcy dostosują się do werdyktu w zależności od tego, czy będą z niego zadowoleni, czy nie. Nie słyszałem też, żeby któryś z oskarżonych sędziów odmówił wynagrodzenia od tej władzy - powiedział Marian Kowalski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Piotr Cywiński i Dawid Wildstein.
rozwiń zwiń