more_horiz

"Dopięcie sytuacji po wyjściu z rządu Gowina". Kosiński o porozumieniu z ruchem OdNowa

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 22:15
- Zarówno Republikanie, jak i środowisko Marcina Ociepy to marginalne byty, które jednak będą blisko współpracować z PiS - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa
Wiceminister obrony narodowej Marcin OciepaFoto: PAP/Rafał Guz

Wicepremier Jarosław Kaczyński poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość zawarło porozumienie z ruchem OdNowa RP, który będzie wspierał rząd. Członkowie ruchu pozostaną również w klubie parlamentarnym PiS.

PAP Jarosław Kaczyński Marcin Ociepa 1200.jpg
Zjednoczona Prawica z nowym koalicjantem. Prezes PiS: elementem umowy jest kwestia kandydata na prezydenta Warszawy

Mateusz Kosiński stwierdził, że zawarte porozumienie to "dopięcie sytuacji i posprzątanie" po  wyjściu Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy. - Okazało się, że Jarosław Gowin nie wyprowadził tyle szabel, ile się spodziewano przez te miesiące niepewności. OdNowa nie stanie się poważnym bytem politycznym, ani rząd nie stał się większościowy, ale to umocnienie, którego wszyscy się spodziewali - ocenił.

Gość audycji podkreślał ponadto, że zarówno Republikanie, jak i środowisko Marcina Ociepy będą blisko współpracować z PiS, także w procesie tworzenia list wyborczych - Na pewno nie dojdzie do czegoś takiego, co miało miejsce w przypadku Porozumienia Jarosława Gowina. Jednak w przypadku Solidarnej Polski negocjacje będą trudne, wszyscy znamy ambicje Solidarnej Polski, polityków młodego pokolenia i samego Zbigniewa Ziobro - mówił Mateusz Kosiński.

Wicepremier Jarosław Kaczyński podkreślił, że oba ugrupowania łączą wspólne cele programowe. Jak powiedział, zawarcie współpracy ma położyć kres "trudnościom" w obozie Zjednoczonej Prawicy. Ruch OdNowa RP powołał wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa oraz politycy związani w przeszłości Porozumieniem Jarosława Gowina.

Posłuchaj
22:22 PR24_mp3 2021_10_28-21-36-22.mp3 Mateusz Kosiński o porozumieniu PiS z ruchem OdNowa RP (Polskie Radio 24 / Północ - Południe)

Czytaj także:

W sierpniu Marcin Ociepa ogłosił dymisję z funkcji wiceministra obrony w związku z zapowiedzią odwołania z rządu ówczesnego ministra rozwoju Jarosława Gowina. W parlamencie został wówczas przewodniczącym zespołu do spraw bezpieczeństwa i rozwoju "Polska OdNowa" zawiązanego przez byłych posłów Porozumienia.

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Mateusz Kosiński

Data emisji: 28.10.2021

Godzina: 21.33

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem