X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To nie jest dobra droga". Mateusz Kosiński o weryfikacji szczepień przez pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 22:02
- Są choroby, które dyskwalifikują chętnego na szczepienie przeciw COVID-19. W takim wypadku osoby chore na np. choroby rzadkie muszą się z tego tłumaczyć swoim pracodawcom. Jestem przeciw. Zachęcajmy, promujmy, pokazujmy dobre skutki - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński z Tygodnika "Solidarność".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: twitter.com/Podlaski Urząd Wojewódzki

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że projekt ustawy umożliwiający pracodawcom weryfikację szczepienia covidowego jest przedmiotem obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zaznaczył jednak, że w tym obszarze rząd nie chce działać wbrew dużej części opinii publicznej. - Strona rządowa bierze pod uwagę również to, co dzisiaj jest pomijane przez niektórych komentatorów - ewentualność protestów, buntów społecznych, podczas których może jednocześnie też dochodzić do zakażeń, a w konsekwencji także do zgonów - mówił premier Mateusz Morawiecki. W publicystycznej części audycji "Północ - Południe" komentował to publicysta Mateusz Kosiński.

1200  szpital koronawirus covid-19 lekarz shuttertsock free.jpg
Dr Posobkiewicz: nawet 30 proc. osób umiera na COVID-19 bez chorób współistniejących

Gość PR24 podkreślił, że wprowadzenie zbyt ostrych restrykcji w związku z kolejną falą pandemii mogłoby doprowadzić do wzburzenia społecznego. Jak zaznaczył, "na myśl o restrykcjach wielu z nas ma zimne dreszcze".

- Jeśli będą wprowadzane jakieś restrykcje, dobrze, żeby były wprowadzone w sposób sensowny, logiczny [...], w sytuacji, kiedy są już niezbędne. Jeżeli mamy poziom wyszczepienia powyżej 50 proc. dorosłych obywateli, kiedy seniorzy otrzymują trzecią dawkę, przechodzimy tę falę pandemii lepiej, niż w zeszłym roku, to jest to logiczne - mówił Mateusz Kosiński.

Czytaj również:

Zapytany o możliwość sprawdzania przez pracodawców informacji o szczepieniu pracownika, publicysta stwierdził, że to nie jest dobry pomysł.

- Są choroby, które dyskwalifikują chętnego na szczepienie przeciw COVID-19. W takim wypadku osoby chore np. na choroby rzadkie muszą się z tego tłumaczyć swoim pracodawcom. Jestem przeciw. Zachęcajmy, promujmy, pokazujmy dobre skutki. Ogólnie jestem przeciw takim reżimom sanitarnym. Byłem ostatnio w Luksemburgu, gdzie przed wejściem do restauracji trzeba pokazać ten kod europejski (certyfikat covidowy - red.). To nie jest dobra droga - mówił Kosiński.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:56 PR24_mp3 2021_11_05-21-35-01_Kosiński.mp3 Mateusz Kosiński o planach rządu ws. weryfikacji szczepień przez pracodawców ("Północ - Południe" / PR24)

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: Mateusz Kosiński (Tygodnik "Solidarność")
Data emisji: 05.11.2021
Godzina emisji: 21.35

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Rzecznik rządu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 07:42
- Dynamika zakażeń rośnie i niestety widzimy, że zwalniać w najbliższym czasie nie będzie – wskazał w czwartkowym wydaniu "Super Expressu" rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń