"To nie jest dobra droga". Mateusz Kosiński o weryfikacji szczepień przez pracodawców
- Są choroby, które dyskwalifikują chętnego na szczepienie przeciw COVID-19. W takim wypadku osoby chore na np. choroby rzadkie muszą się z tego tłumaczyć swoim pracodawcom. Jestem przeciw. Zachęcajmy, promujmy, pokazujmy dobre skutki - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński z Tygodnika "Solidarność".
2021-11-05, 22:02
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że projekt ustawy umożliwiający pracodawcom weryfikację szczepienia covidowego jest przedmiotem obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zaznaczył jednak, że w tym obszarze rząd nie chce działać wbrew dużej części opinii publicznej. - Strona rządowa bierze pod uwagę również to, co dzisiaj jest pomijane przez niektórych komentatorów - ewentualność protestów, buntów społecznych, podczas których może jednocześnie też dochodzić do zakażeń, a w konsekwencji także do zgonów - mówił premier Mateusz Morawiecki. W publicystycznej części audycji "Północ - Południe" komentował to publicysta Mateusz Kosiński.
Powiązany Artykuł
Dr Posobkiewicz: nawet 30 proc. osób umiera na COVID-19 bez chorób współistniejących
Gość PR24 podkreślił, że wprowadzenie zbyt ostrych restrykcji w związku z kolejną falą pandemii mogłoby doprowadzić do wzburzenia społecznego. Jak zaznaczył, "na myśl o restrykcjach wielu z nas ma zimne dreszcze".
- Jeśli będą wprowadzane jakieś restrykcje, dobrze, żeby były wprowadzone w sposób sensowny, logiczny [...], w sytuacji, kiedy są już niezbędne. Jeżeli mamy poziom wyszczepienia powyżej 50 proc. dorosłych obywateli, kiedy seniorzy otrzymują trzecią dawkę, przechodzimy tę falę pandemii lepiej, niż w zeszłym roku, to jest to logiczne - mówił Mateusz Kosiński.
- Kiedy dzieci w wieku 5-11 lat będą mogły się zaszczepić? Zapowiedź rzecznika MZ
- Nowe leki na COVID-19. Wirusolodzy: dobrze, że pojawiają się kolejne rozwiązania, ale to nie wyhamuje pandemii
Zapytany o możliwość sprawdzania przez pracodawców informacji o szczepieniu pracownika, publicysta stwierdził, że to nie jest dobry pomysł.
- Są choroby, które dyskwalifikują chętnego na szczepienie przeciw COVID-19. W takim wypadku osoby chore np. na choroby rzadkie muszą się z tego tłumaczyć swoim pracodawcom. Jestem przeciw. Zachęcajmy, promujmy, pokazujmy dobre skutki. Ogólnie jestem przeciw takim reżimom sanitarnym. Byłem ostatnio w Luksemburgu, gdzie przed wejściem do restauracji trzeba pokazać ten kod europejski (certyfikat covidowy - red.). To nie jest dobra droga - mówił Kosiński.
Więcej w nagraniu.
Posłuchaj
* * *
Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: Mateusz Kosiński (Tygodnik "Solidarność")
Data emisji: 05.11.2021
Godzina emisji: 21.35
REKLAMA
IAR/PR24/jmo
Polecane
REKLAMA