more_horiz

"Miota się od ściany do ściany, często zmienia ton wypowiedzi i mija się z prawdą". Lisicki o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 14:00
- Donald Tusk miota się od ściany do ściany, Platforma nie odzyskuje bowiem tej pozycji sondażowej, o której myśli - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki z "Do Rzeczy".
Miota się od ściany do ściany, często zmienia ton wypowiedzi i mija się z prawdą. Lisicki o Tusku
"Miota się od ściany do ściany, często zmienia ton wypowiedzi i mija się z prawdą". Lisicki o Tusku Foto: shutterstock/Alexandros Michailidis

Gość PR24 komentował spór o słowa pomiędzy Donaldem Tuskiem a Mateuszem Morawieckim. Były premier oskarża bowiem obecnego o to, że "sprzedaje Lotos Węgrom, które są kontrolowane przez Rosję". Mateusz Morawiecki odpowiedział, że "za rządów PO, to właśnie ta partia szykowała się do tego, by sprzedać cały Lotos Rosjanom".

- Trzeba się cieszyć z tego, że projekt Donalda Tuska nie wszedł w życie. Nie są też prawdziwe zarzuty pod adresem rządów Zjednoczonej Prawicy, że sprzedaje Lotos w taki sposób, że zaraz nad spółką kontrolę przejmą Rosjanie, jak twierdzi Donald Tusk. W kategoriach merytorycznych te zarzuty nie potwierdzają się, a sam Donald Tusk mija się z prawdą - powiedział Paweł Lisicki.

"Morawiecki namaszczony"

Jak dodał, w kategoriach politycznych premier Mateusz Morawiecki chętnie wchodzi w polemiki z Donaldem Tuskiem, bo coraz bardziej być może chce przyjąć pozycję głównego lidera obozu prawicy po Jarosławie Kaczyńskim, prezesie PiS. To naturalne, jak zaznaczył publicysta, ponieważ prezes PiS namaścił Mateusza Morawieckiego na kogoś, kto ma być nową twarzą PiS.

Czytaj także:

- Donald Tusk natomiast miota się od ściany do ściany, kiedy pojawiły się głosy opozycji na temat kryzysu na polsko-białoruskiej granicy o tym, by wpuszczać do nas wszystkich, to właśnie Donald Tusk mówił, że granice są po to, by ich chronić i ich pilnować. Ale niestety ta wypowiedź trwała krótko, bardzo szybko zmienił ton i zaczął wygłaszać bardziej radykalne sądy - powiedział Paweł Lisicki z "Do Rzeczy".


Posłuchaj
19:43 _PR24_AAC 2022_05_20-12-38-01.mp3 "Miota się od ściany do ściany, często zmienia ton wypowiedzi i mija się z prawdą". Lisicki o Tusku ("Północ - Południe")

***

Audycja: "Północ - Południe"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Paweł Lisicki z "Do Rzeczy"

Data emisji: 20.05.2022

Godzina: 12:38 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem