more_horiz

Prof. Krysiak: w Davos panuje zmowa milczenia

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 14:02
- To, co będzie działo się za kulisami w Davos, będzie miarodajne i najważniejsze. Dlatego liczę na media, dziennikarzy, którzy będą starali się zdobywać różne informacje i je przekazywać, ponieważ wydaje się, że publicznie nie usłyszymy nic nowego, a raczej będą to wypowiedzi stonowane, aby nikogo nie drażnić - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana. 
Prof. Zbigniew Krysiak: to, co będzie działo się za kulisami forum w Davos, będzie najważniejsze
Prof. Zbigniew Krysiak: to, co będzie działo się za kulisami forum w Davos, będzie najważniejsze Foto: PR24/TB

Gościem Tadeusza Płużańskiego w Polskim Radiu 24 był prof. Zbigniew Krysiak, który mówił o Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

"Brak działań" 

Już na samym początku swojej wypowiedzi profesor stwierdził, iż nie ma jedności w Europie, jeżeli chodzi o potrzeby Ukrainy. - Co prawda szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w swoim wystąpieniu pozytywnie akcentowała to, że UE będzie starała się bronić Ukrainy, że będzie działała w kierunku tego, aby Rosja przegrała tę wojnę (...), i z tej perspektywy można sądzić, że jest determinacja Europy, aby pomóc Ukrainie. Jednak my doskonale wiemy, że podobne słowa padały już wcześniej, a działania nie widzimy - stwierdził gość Polskiego Radia 24.

"Zmowa milczenia"

Dodał, że jego zdaniem "w Davos panuje pewna zmowa milczenia". - Uważam, że osoby, które są tam obecne, nie idą w kierunku tworzenia silnych napięć. W mojej opinii wypowiedzi, które tam słyszymy, są stonowane. Jednak nie świadczy to o tym, że jest to wyraz koncyliacji. To jest po prostu chęć do niewprowadzania dodatkowych napięć - wyjaśnił prof. Zbigniew Krysiak. 

W jego ocenie to, co będzie działo się za kulisami w Davos, będzie miarodajne i najważniejsze. - Dlatego liczę na media, dziennikarzy, którzy będą starali się zdobywać różne informacje i je przekazywać, ponieważ wydaje się, że publicznie nie usłyszymy nic nowego, a raczej będą to wypowiedzi stonowane, aby nikogo nie drażnić - stwierdził gość Polskiego Radia 24. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:02 PR24_AAC 2022_05_24-12-37-46.mp3 Prof. Zbigniew Krysiak: to, co będzie działo się za kulisami forum w Davos, będzie najważniejsze (Północ - Południe/Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana)

Data emisji: 24.05.2022

Godzina emisji: 12.37

nj

Zobacz także

Zobacz także