more_horiz

"Groteskowe i kompromitujące słowa". Jacek Karnowski o wypowiedzi Donalda Tuska po szczycie NATO

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 13:30
- Nasz los rozstrzyga się na wschodzie Ukrainy, krytyka Donalda Tuska po szczycie NATO w Madrycie jest kompromitacją - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, red. naczelny tygodnika "Sieci". 
Groteskowe i kompromitujące słowa. Jacek Karnowski o wypowiedzi Donalda Tuska po szczycie NATO
"Groteskowe i kompromitujące słowa". Jacek Karnowski o wypowiedzi Donalda Tuska po szczycie NATOFoto: shutterstock/Alexandros Michailidis

Lider PO, po szczycie NATO w Hiszpanii stwierdził, że przedstawiciele polskich władz mogli "ugrać" na nim znacznie więcej. - Sytuacja w Ukrainie jest niezwykle krytyczna, oczekiwaliśmy od rządu starań o zwiększenie bezpieczeństwa Polski. Z satysfakcją przyjmujemy wiadomość o stałej kwaterze V Korpusu armii amerykańskiej w Poznaniu. To 600 żołnierzy więcej, ale oczekiwania polskiej strony, co mówiliśmy wcześniej, to dwie brygady na wschodniej flance jej polskiej części. Było dla nas oczywistym, że prezydent Andrzej Duda pojechał z tym do Madrytu - mówił szef PO.

"Zwiększamy amerykańską obsadę w Polsce"

Zareagował na to gość PR24. - Mówi on, że trzeba stawiać sobie ambitniejsze cele, że Polska powinna stawiać sobie ambitniejsze cele, człowiek który sam wcześniej jeździł na szczyty i mówił, że nie będzie domagał się baz w Polsce, bo to niebezpieczne. To groteska, nasza debata jednak, poza wypowiedzią szefa PO, jest sensowna i zgodna - przypomniał publicysta.

Jacek Karnowski zauważył ponadto, że polska delegacja przywiozła ze szczytu NATO w Madrycie więcej niż się spodziewano. Były obawy, czy amerykańskie wzmocnienie wschodniej flanki NATO będzie jednoznaczne i klarowne.

- Jednak krok po kroku idziemy do przodu i wyrywamy kolejne grupy żołnierzy, zwiększamy amerykańską obsadę w Polsce. Jest może i ważniejsza rzecz, pomoc Ukrainie - mówił Jacek Karnowski.

Czytaj także:

Szef NATO Jens Stoltenberg zapewnił, że Sojusz Północnoatlantycki zamierza zwiększyć siły wysokiej gotowości do ponad 300 tys. żołnierzy. W środę (29.06) prezydent USA Joe Biden zapowiedział wzmocnienie amerykańskiej obecności wojskowej w Europie. Wśród działań, które podejmą Stany Zjednoczone, będzie m.in. utworzenie stałej kwatery głównej V Korpusu Armii USA w Polsce.

Posłuchaj
22:34 _PR24_AAC 2022_07_01-12-36-30.mp3 "Groteskowe i kompromitujące słowa". Jacek Karnowski o wypowiedzi Donalda Tuska po szczycie NATO

***

Audycja: "Północ - Południe"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Jacek Karnowski (red. naczelny tygodnika "Sieci")

Data emisji: 01.07.2022

Godzina: 12:36  

Zobacz także

Zobacz także