more_horiz

"Próba zrobienia zdjęcia rentgenowskiego relacji z Rosją". Król o komisji ds. badania wpływów rosyjskich

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 13:57
- Powstanie tej komisji jest niezwykle ważne. Jest to taka próba zrobienia zdjęcia rentgenowskiego naszych relacji z Rosją, głównie świata polityki i rządzących - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

W czwartek posłowie PiS Kazimierz Smoliński i Marek Suski poinformowali o złożeniu w Sejmie projektu ustawy o państwowej komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022. Komisja ma się składać z 9 członków powoływanych i odwoływanych przez Sejm RP. Na jej czele ma stanąć przewodniczący wybierany spośród członków.

"Próba zrobienia zdjęcia rentgenowskiego"

Na antenie Polskiego Radia 24 do pomysłu utworzenia komisji odniósł się Marek Król. Jak wskazał publicysta, "sprawa jest niezwykle ważna". - Jest to taka próba zrobienia zdjęcia rentgenowskiego naszych relacji z Rosją, głównie świata polityki i rządzących - zaznaczył.

- Jest to coś, co było zamiatane pod dywan - podkreślił i wskazał na "relacje, które układano, budowano, nie tylko w Polsce ale i w Niemczech".

- Uważam, że taka retrospektywa jest konieczna zważywszy, że myśmy przez lata zachowywali się troszeczkę jak alkoholik czy narkoman uzależniając się coraz bardziej od Rosji i budując takie więzi, które w zasadzie musiały zachęcić tamtą stronę do agresji - ocenił.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:48 Król.mp3 Marek Król o powstaniu państwowej komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Marek Król, publicysta

Data emisji: 4.12.2022

Godzina emisji: 12.35

jb

Zobacz także

Zobacz także