more_horiz

Rozmowa Biden-Putin. Dr Karnkowski: prezydent Rosji zobaczył i usłyszał człowieka słabego

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 13:57
- Mamy wiele sygnałów, że Joe Biden jest w kiepskiej kondycji. Putin zobaczył i usłyszał człowieka słabego i nie do końca ogarniającego, co się dookoła niego dzieje. To nie jest silny przywódca silnego mocarstwa - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Dr Karnkowski: Putin zobaczył i usłyszał człowieka słabego i nie do końca ogarniającego co się dookoła niego dzieje
Dr Karnkowski: Putin zobaczył i usłyszał człowieka słabego i nie do końca ogarniającego co się dookoła niego dziejeFoto: PAP/EPA/MIKHAEL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba potwierdził, że Federacja Rosyjska rozlokowała przy granicy z Ukrainą ponad 40 batalionowych grup taktycznych, w skład których wchodzi 115 tys. żołnierzy. To między innymi sytuacja wokół Ukrainy była tematem rozmowy Joe Bidena z Władimirem Putinem.

Zamiary Putina

Dr Krzysztof Karnkowski powiedział, że Władimir Putin nie ma nikogo, kto mógłby skutecznie hamować jego imperialne dążenia. - Chciałbym móc powiedzieć, że jesteśmy dalej od konfliktu, ale jest wręcz przeciwnie. Trudno sobie wyobrazić, żeby Zachód wszedł w spór z Rosją w sytuacji uzależnienia gazowego. Trudno byłoby prowadzić wojnę bez gazu i energii. Zachód sam się na to skazał - ocenił.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił także sytuację i zachowanie Stanów Zjednoczonych wobec działań Rosji. - Już kilka miesięcy temu było jasne, że Joe Biden jako wroga numer jeden traktuje Chiny. W ramach tego oddaje Europę w zarządzanie Niemcom i zgadza się również na ustępstwa wobec Rosji. Jest tak dlatego, że żywi nadzieję, iż Rosja będzie sojusznikiem USA w starciu z Chinami - powiedział.

- Do tego wszystkiego dochodzi to, że mamy wiele sygnałów, iż Joe Biden jest w kiepskiej kondycji. Putin zobaczył i usłyszał człowieka słabego i nie do końca ogarniającego, co się dookoła niego dzieje. To nie jest silny przywódca silnego mocarstwa - dodał.

Zobacz także: Wojciech Skurkiewicz w Polskim Radiu 24

Czytaj więcej:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:20 PR24_mp3 2021_12_09-12-36-22.mp3 Dr Krzysztof Karnkowski o spotkaniu Biden-Putin (Północ-Południe)

***

Audycja: "Północ - Południe"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: dr Krzysztof Karnkowski (socjolog, "Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 09.12.2021

Godzina: 12:36

dz

Zobacz także

Zobacz także