more_horiz

Piotr Semka: Fredrich Merz przyjechał z dość chwytliwym hasłem, jednak jako lider opozycji niewiele może

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 13:11
- Friedrich Merz jest liderem partii opozycyjnej i jego oburzanie się na politykę rządu jest sympatyczne i miłe, ale tak naprawdę niewiele może i ciężko zweryfikować jego obietnice - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Piotr Semka
Piotr SemkaFoto: PR24

Relacje polsko-niemieckie czy wojna na Ukrainie. Te tematy zostały poruszone podczas środowego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z delegacją polityków CDU, w tym przewodniczącym partii Friedrichem Merzem. Do rozmów doszło z inicjatywy strony niemieckiej.

Na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Semka wskazał, że "to spotkanie było dosyć szczelne, jednak po zdjęciach widziałem, że wszystkie strony były uśmiechnięte". Ocenił, że "dla Jarosława Kaczyńskiego to jest kolejna próba kontaktu z niemiecką chadecją". - Dwie poprzednie zakończyły się niestety nie najlepiej - zaznaczył.

- Pierwsze to było w latach 2016 i 2017, dwa spotkania z Angelą Merkel. Jedno było w pałacyku pod Berlinem i ono wydawało się całkiem owocujące, drugie natomiast było bardzo niedobre bo wtedy Kaczyński bardzo wyraźnie przestrzegł Angelę Merkel, by nie wysłali Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej - przypomniał. - Angela Merkel to zrobiła i dialog diabli wzięli - podkreślił.

Wizyta lidera CDU

- Lider CDU przyjechał teraz z takim - jego zdaniem - dość chwytliwym hasłem, że niemieckiej opozycji nie podoba się to, jak Niemcy rządzone przez Socjaldemokratów, Zielonych i Liberałów rozgrywają sprawę przekazania Polsce Leopardów, które miały zastąpić dziurę po czołgach, które oddaliśmy Ukrainie - ocenił.

Podkreślił, że "Merz jest tutaj w trochę innej sytuacji, bo jest liderem partii opozycyjnej i jego oburzanie się na politykę rządu jest sympatyczne i miłe, ale no tak naprawdę niewiele może i ciężko zweryfikować jego obietnice".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:02 Semka.mp3 Piotr Semka: Fredrich Merz przyjechał z dość chwytliwym hasłem, jednak jako lider opozycji niewiele może (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Piotr Semka, redaktor "Do Rzeczy

Data emisji: 29.07.2022

Godzina emisji: 12.35

jb

Zobacz także

Zobacz także