more_horiz

Marek Król o wystąpieniu Ursuli von der Leyen: politycy w Europie wolno się uczą

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 13:07
- Słowa przewodniczącej KE o tym, że UE powinna słuchać się m.in. Polski są powtórzeniem wczorajszych słów premier Finlandii. Moim zdaniem politycy, którzy się wolno uczą, nie mają szansy żeby odpowiednio zareagować - stwierdził w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

- Mamy nauczkę z tej wojny. Trzeba było wsłuchać się w głosy wewnątrz UE, w Polsce, krajach bałtyckich, w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Oni od lat nam mówili, że Putin się nie zatrzyma - powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas debaty o stanie Unii Europejskiej.

Polityka Unii Europejskiej

Marek Król komentując na antenie Polskiego Radia 24 słowa przewodniczącej UE stwierdził, że jest dowód na to, że politycy europejscy bardzo wolno się uczą, bo ciągle nie ma odpowiedniego podejścia do Rosji. - Słowa przewodniczącej KE są powtórzeniem słów premier Finlandii. Moim zdaniem politycy, którzy się wolno uczą, nie mają szansy żeby odpowiednio zareagować i powinni podać się do dymisji - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do sytuacji wokół polskiego KPO i żądań wobec sądownictwa. - W zamieszaniu związanym z polskim sądownictwem chodzi o to, że Polska powinna - zdaniem KE - przywrócić do orzekania zawieszonych sędziów. Jest to dogmat wypowiedziany przez Ursulę von der Leyen - zaznaczył.

- Powinna ona wiedzieć, że sędziego może przywrócić sąd a nie rząd. W Polsce sędziowie działają bez ingerencji rządu, może w Niemczech jest inaczej - dodał.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
18:40 PR24_mp3 2022_09_14-12-38-32.mp3 Marek Król o polityce UE (Północ-Południe)

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Marek Król (publicysta)

Data emisji: 14.09.2022

Godzina emisji: 12.38

dz

Zobacz także

Zobacz także