Po konwencji PiS. "Wiarygodność - to kluczowe przesłanie"
W sobotę w Szeligach pod Warszawą odbyła się konwencja Zjednoczonej Prawicy. Najważniejsi politycy podsumowali trzy lata rządu i przedstawili priorytety na przyszłość. Ich wystąpienia w Polskim Radiu 24 komentowali m.in.: Agnieszka Kamińska (wicedyrektor PR24), Antoni Trzmiel (Dorzeczy.pl) i publicysta Miłosz Lodowski.
2018-12-15, 14:21
Posłuchaj
Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji odbywającej się pod hasłem "Polska sercem Europy" mówił m.in. o czterech filarach programowych, które mają być wyznacznikami działań rządu w najbliższej przyszłości. Są to: Europa, wyższe płace, unowocześnianie Polski i solidarność.
- Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego skupiło się przede wszystkim na podkreśleniu znaczenia rozwoju gospodarczego, modernizacji, która ma być jednym z głównych jego filarów. Szef rządu podkreślał znaczenie dostosowania programu Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy do oczekiwań Polaków. Bo dziś Polacy chcą rozwoju osobistego czy poprawy sytuacji materialnej. Polska pokazuje Europie, że można rządzić w taki sposób, żeby ludziom, którzy do tej pory byli wykluczeni, przywracać godność. Polityka Zjednoczonej Prawicy podnosi te kwestie, które do tej pory wykluczały uboższe warstwy społeczeństwa – powiedziała Agnieszka Kamińska.
Z kolei Antoni Trzmiel zauważył, że kluczem, motywem przewodnim podczas sobotniej konwencji było słowo "wiarygodność". – To przesłanie usłyszeliśmy w wystąpieniach Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro. Kluczowe jest dotrzymywanie słowa. Pokazanie, że umówiliśmy się na coś i to właśnie dostarczamy – powiedział dziennikarz.
Jego zdaniem na konwencji "zarysowano bardzo wyraźny podział". - W pierwszej mierze tych ludzi, których rewolucja kapitalistyczna albo ominęła, albo zostawiła w tyle. Ci, którzy decydują się na założenie rodziny nie mogą być za to karani. Tak w dużej mierze w Polsce było - skomentował Antoni Trzmiel.
REKLAMA
Zdaniem Miłosza Lodowskiego politycy poprzez swoje wystąpienia chcieli powiedzieć, że "przez te trzy lata zrobili pewną bazę, dobry fundament". - A teraz trzeba budować trochę wyżej, śmielej. Chodzi o to, że Polska może zainspirować Europę. Przede wszystkim polską pracowitością. Europa nauczyła się tego, że żyje na cudzy koszt przez bardzo wiele lat. W Polsce dystrybucja socjalna wygląda całkiem inaczej: pomoc socjalna pojawia się tam, gdzie jest faktycznie potrzebna, a nie dlatego, że się po prostu należy – podkreślił Miłosz Lodowski.
Gośćmi audycji byli także publicysta Piotr Pałka oraz ekspert ds. wizerunku Andrzej Pomarański.
Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.
"Debatę PR24" prowadził Krzysztof Świątek.
REKLAMA
Polskie Radio 24/bartos
-------------------------
Data emisji: 15.12.2018
Godzina emisji: 12.46
REKLAMA
Polecane
REKLAMA