X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie będzie tracić z oczu Rosji". Manasterski o polityce nowego prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 10:53
- Amerykanie nie chcą słuchać frazesów, bo problemy są realne - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski, komentując wystąpienie Joe Bidena podczas monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Gośćmi audycji byli również politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski oraz Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
Joe Biden
Joe BidenFoto: VP Brothers / Shutterstock.com

W piątek w Monachium rozpoczęła się zorganizowana w trybie online Konferencji Bezpieczeństwa z udziałem m.in. prezydenta USA Joe Bidena, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, szefa NATO, przewodniczącej Komisji Europejskiej i sekretarza generalnego ONZ.

biden 1200 pap.jpg
"Powrót do dyplomacji, do multilateralizmu". Prof. Miszczak o działaniach nowej administracji USA

Wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych skomentował dr Artur Wróblewski. - To było przemówienie typowo demokratyczne, obamowskie. Na bardzo wysokim stopniu ogólności, mnóstwo frazesów - ocenił. 

Posłuchaj
48:43 _PR24_AAC 2021_02_20-09-06-09.mp3 Dr Artur Wróblewski: to było przemówienie typowo demokratyczne, obamowskie. Na bardzo wysokim stopniu ogólności, mnóstwo frazesów ("Debata w PR24")

  

Do ogólnej atmosfery spotkania odniósł się również Miłosz Manasterski mówiąc, że "na takich konferencjach wszyscy mówią to, co partnerzy chcieliby usłyszeć". Zdaniem Manasterskiego Joe Biden będzie, w pewnych kwestiach, kontynuował politykę swego poprzednika. - Im bardziej Joe Biden będzie mówił jak to jest wszystko od nowa i Ameryka wróciła, tym bardziej będzie robił te same rzeczy, które robił Donald Trump, czyli koncentrował się na konfrontacji z Chinami - wskazał. - Nie będzie też tracić z oczu Rosji - dodał, zwracając uwagę na konfrontacyjną postawę Kremla. 

Do stosunku nowej administracji USA do Rosji odniósł się również prof. Jacek Reginia-Zacharski, który zwrócił uwagę na brak nagłośnienia sprawy Aleksieja Nawalnego przy okazji krytykowania postawy Moskwy. - Retoryka jest bardzo daleka od konkretów - ocenił. 

Dr Artur Wróblewski, odnosząc się do sygnalizowanej przez pozostałych przywódców "radości z powrotu Ameryki", wskazał, że były prezydent Trump nie był przez czas swojej kadencji nieobecny na arenie międzynarodowej. - Trump zorganizował cztery traktaty pokojowe Izraela z sąsiadami. Zrobił przełom w tym aspekcie - przypomniał. 


***

Audycja: "Debata w PR24"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki), dr Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego), Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna)

Data emisji: 20.02.2020

Godzina: 09.06

kb

Czytaj także

Polityka międzynarodowa Bidena. Dr Górka-Winter: w wielu dziedzinach nie może być zasadniczo zmieniana

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 16:23
- Było wiadomo, że administracja Joe Bidena będzie musiała odejść od pewnych deklaratywnych koncepcji, które wdrażał Donald Trump. W wielu dziedzinach polityka amerykańska nie może być jednak zasadniczo zmieniana - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego (UW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróblewski: wystąpienie Joe Bidena to dobry sygnał dla regionu, ale polityka USA w szczegółach dopiero się wykuwa

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 20:00
- To bardzo optymistyczne wystąpienie, które potwierdza zaangażowanie USA w budowę więzi transatlantyckich. Z punktu widzenia Polski, grupy V4, Trójmorza, to bardzo dobra wiadomość - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl politolog Artur Wróblewski, komentując przemówienie Joe Bidena na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Zaznaczył, że polityka USA wobec regionu, także wobec Rosji dopiero się kształtuje. Wskazał na możliwość powrotu do negocjacji o umowie o wolnym handlu między USA i UE (TTIP).
rozwiń zwiń