more_horiz

Goście "Debaty Polskiego Radia 24" o bieżącej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2022 11:02
- Do Putina musiało dotrzeć to, że przynajmniej narracyjnie przekracza cienką czerwoną linię - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL) i prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku). 
Zniszczona szkoła w okolicach Charkowa
Zniszczona szkoła w okolicach Charkowa Foto: PAP/EPA/MARIA SENOVILLA

Rosja od jakiegoś czasu grozi użyciem broni nuklearnej. Wielu analityków i komentatorów zastanawia się, w jakim stopniu zastosowanie "atomu" przez reżim Władimira Putina jest realne

Do tematu odniósł się prof. Jacek Reginia-Zacharski. - Retoryka nuklearna z perspektywy Indii, Chin, ale również masy innych uczestników stosunków międzynarodowych jest po prostu nie do zaakceptowania. Do Putina musiało dotrzeć to, że przynajmniej narracyjnie przekracza cienką czerwoną linię - ocenił.  

Z kolei prof. Daniel Boćkowski mówił, że Zgromadzenie Ogólne ONZ przegłosowało w środę rezolucję potępiającą rosyjską próbę aneksji terytorium Ukrainy. Przyznał, że Rosja to "za duży gracz", by wykluczyć ją z ONZ. Jednak, jak stwierdził, bez wątpienia Moskwa "utraciła poparcie części państw neutralnych".  

W dalszej części audycji prof. Arkadiusz Jabłoński komentował m.in. właśnie kwestię osłabienia pozycji Federacji Rosyjskiej.  

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
48:23 PR24_mp3 2022_10_15-09-07-06.mp3 Goście Jerzego Jachowicza komentują bieżącą sytuację wojenną ("Debata PR24")

 

***

Audycja: Debata PR24

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Goście: prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki), prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku), prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL)

Data emisji: 15.10.2022

Godzina: 09.07

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także