Dr Sabina Zalewska: film "Nieplanowane" obnaża fałszywe hasła propagatorów aborcji
- Siłą filmu "Nieplanowane" i jego historii jest propozycja haseł, które mówią o pomocy i wsparciu, a także o dawaniu jakiegoś dobra, a tak naprawdę za tymi hasłami chodzi tylko o czysty biznes i ekonomię - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sabina Zalewska, pedagog i psycholog rodzinny.
2019-11-13, 20:42
Posłuchaj
Rozmówczyni opowiedziała o swoich wrażeniach po obejrzeniu filmu "Nieplanowane". Jest to historia Abby Johnson, która została wolontariuszką jednej z klinik aborcyjnych by ostatecznie zostać jej dyrektorką. Przeżyła ona jednak nawrócenie - Jako widz patrzyłam na salę i było mnóstwo młodych ludzi, nawet ok. 20 roku życia. Mój znajomy, który także był na tym filmie spostrzegł także, że był najstarszą osobą na sali. Zdziwiłam się także, że kino na początku było puste, a potem dość szybko się zapełniało - zauważyła.
- Na filmach reaguję na sceny związane z medycyną i krwią. Te sceny mną mocno wstrząsnęły. Czytałam książkę, więc wiedziałam mniej więcej, czego się spodziewać. . Bardzo mocno odczułam cierpienie matki, którą bolało to, co robiła jej córka. Odczułam to bardziej empatycznie niż w książce. Słyszałam nawet jak za moimi plecami w kinie ktoś bardzo mocno płakał - dodała.
Powiązany Artykuł
Przewodniczący KEP: aborcja ze względu na ryzyko choroby dziecka to dyskryminacja
"Inne spojrzenie na aborcję"
Jej zdaniem "ten film obnaża pewne rzeczy. Siłą filmu i jego historii jest propozycja haseł, które mówią o pomocy i wsparciu, a także o dawaniu jakiegoś dobra, a za tymi hasłami chodzi tylko tak naprawdę o czysty biznes i ekonomię. Po takim obnażeniu tych sloganów patrzymy na sprawę aborcji inaczej".
- Bohaterka wierzyła w to, że przekonując kobiety o tym, że gdy dokonają wcześniej aborcje, zaoszczędzą więcej pieniędzy. To była ostatnia próba ratunku jej sumienia. Jej przemiana to był proces, który musiał dokonać się także wewnątrz niej - podkreśliła dr Sabina Zalewska.
REKLAMA
<<CZYTAJ TAKŻE>> Bohaterka filmu "Nieplanowane" z przesłaniem do Polaków: musicie dawać świadectwo
- Ten film powinni obejrzeć młodzi ludzie. To będzie bardzo dobry punkt do rozmowy z córką lub synem. To ważne, aby ten film zobaczyły nasze dzieci, jednak dzieci do 18. roku życia powinny go obejrzeć z rodzicami. Wiąże się to z dużymi emocjami. Ktoś, kto jest życzliwy i ważny w życiu dziecka, powinien przy nim być. Jestem przekonana, że ten film może nawrócić pod warunkiem, że ktoś będzie chciał się nawrócić - podsumowała.
Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Polskie Radio 24 / pkr
***
REKLAMA
Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzący: Tomasz Terlikowski
Data emisji: 13.11.19
Godzina emisji: 20.06
REKLAMA
Polecane
REKLAMA