X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Stelmach: edukacja seksualna otwiera dzieci na działanie dorosłych, a nie przed nimi chroni

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 20:50
- Nie jest prawdą, że dzieci, które są edukowane seksualnie odpowiednio wcześnie, są chronione przed przestępstwem, są chronione przed działaniami dorosłych, bo wiedzą jak się zabezpieczyć - przekonywał w Polskim Radiu 24 seksuolog, dr Bogdan Stelmach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ambrozinio

Łacińskie słowo "permittio", dające początek pojęciu permisywizm, oznacza zgodę na złe zachowanie, pozostawienie go bezkarnym. Społeczno-obyczajowy prąd zwany permisywizmem, dający przyzwolenie na wszystkie niezgodne z normami zachowania, w tym także w sferze ludzkiej seksualności zakłada niepotrzebność, a nawet szkodliwość istnienia norm regulujących ludzkie życie. Postawa permisywna wyraża się w bezgranicznej tolerancji działań człowieka bez prawa do ich moralnej oceny.

Permisywna edukacja seksualna niesie za sobą określone konsekwencje. Mówił o nich w PR24 seksuolog dr Bogdan Stelmach. 

Posłuchaj
23:31 _PR24_AAC 2020_07_01-20-06-09.mp3 01.07.2020 dr Bogdan Stelmach o konsekwencjach permisywnej edukacji seksualnej. (Terlikowski Na Froncie / PR24)

- Uważa się, że jeżeli dziecko wcześnie poinformujemy i nauczymy o seksualnej stronie człowieka, to będzie ono zabezpieczone przed np. atakiem pedofila. To pogląd bałamutny, bo jest zupełnie odwrotne. Dziecko otwiera się na zachowania seksualne dorosłych - stwierdził seksuolog dr Bogdan Stelmach. - To, co nam mówią zwolennicy lewicowo-liberalnej wersji permisywnej edukacji seksualnej może okazać się nieprawdą. Nie jest prawdą, że dzieci, które są edukowane seksualnie odpowiednio wcześnie, są chronione przed przestępstwem, są chronione przed działaniami dorosłych, bo wiedzą jak się zabezpieczyć - dodał.

dariusz oko 1200 pap.jpg
Ks. prof. Dariusz Oko: do istoty gender należy maksymalna seksualizacja dzieci

W opinii seksuologa "edukacja otwiera na działanie dorosłych, a nie przed nim chroni". - Dzieje się tak dlatego, że dziecko uczy się pozyskiwania przyjemności np. poprzez działania autoerotyczne. Jeżeli podajemy dziecku treści, których nie potrafi zrozumieć, a nauczymy je, że to sprawia przyjemność, to ono bezkrytycznie będzie gotowe do podejmowania tego typu zachowań - przekonywał dr Bogdan Stelmach.

W audycji także o znaczeniu rodzinnego domu, gdzie przykład rodziców jest ważniejszy niż słowa.

***

Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzący: Tomasz Terlikowski
Gość: dr Bogdan Stelmach
Data emisji: 01.07.2020
Godzina emisji: 20.06

Polskie Radio 24/tb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Dariusz Oko: brałem odpowiedzialność za robienie tego, czego nie chcieli robić inni

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 20:35
- To, co mi się udaje, to dar od innych, od Pana Boga czy innych ludzi. Innym językiem mówię w mediach, a innym na wykładach czy na kazaniu i zawsze staram się zrozumieć stanowisko mojego słuchacza - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Dariusz Oko, teolog, filozof, wykładowca akademicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mam nadzieję, że nie zapomnimy szybko o tej sprawie". Karol Gac o filmie Sylwestra Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 19:19
- Ten film jest teraz tematem dnia, ale mam nadzieję, że nie będzie tak, iż wszyscy szybko o tym zapomnimy i że nie tylko ta sprawa, ale także inne zostaną dogłębnie wyjaśnione, a winni będą ukarani - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy". Gościem audycji był również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmowa milczenia najbardziej traumatycznym doświadczeniem". Zakonnik i publicysta o walce z pedofilią

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 15:05
- Dopóki nie zmierzymy się ze łzami, z bólem, złością ofiar, to nic się nie zmieni - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl publicysta Tomasz Terlikowski. - Konieczna jest większa ingerencja państwa w procedury kościelne - mówi psycholog dr Jacek Prusak SJ. Zaznacza, że duchowni Kościoła katolickiego nie są grupą zwiększonego ryzyka w przestępstwach pedofilii.
rozwiń zwiń