more_horiz

Odbudowa Pałacu Saskiego. Jan Edmund Kowalski: ta przestrzeń będzie służyła wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 10:09
- To będzie przestrzeń, która będzie służyła wszystkim. Będzie to żyło i funkcjonowało w centrum Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Edmund Kowalski, dyrektor spółki odbudowującej Pałac Saski.
Jan Edmund Kowalski: Pałac Saski ma służyć wszystkim Polakom
Jan Edmund Kowalski: Pałac Saski ma służyć wszystkim PolakomFoto: www.1944.pl

Spółka Pałac Saski i uczelnie artystyczne podpisały listy intencyjne o współpracy w zakresie odtworzenia dekoracji rzeźbiarskich Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej. W uroczystości wzięli udział rektorzy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, a także przedstawiciele Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Przestrzeń dla wszystkich

Jan Edmund Kowalski powiedział w Polskim Radiu 24, że ostatni czas był wykorzystany na zebranie kadry, która będzie realizowała odbudowę Pałacu Saskiego. - Ostatni rok to przede wszystkim trudny okres zorganizowania pracowników. Prowadziliśmy długą rekrutację na wiele stanowisk. Cieszy także poparcie wielu podmiotów - powiedział.

- Jesteśmy po podpisaniu listów intencyjnych z pięcioma kolejnymi uczelniami artystycznymi z całej Polski. To ASP z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Katowic, Wrocławia. To uczelnie, które będą nas wspierały przy przygotowaniu rzeźbiarki - podkreślił.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że projekt ten nie jest projektem politycznym, a są osoby, które chcą wszystko upolitycznić. - Chcemy, żeby ten projekt był dla wszystkich Polaków i tak go przygotowujemy. Niektórzy jednak chcą zrobić z tego element walki politycznej. Jest to zupełnie niepotrzebne - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
26:43 PR24 2022_12_11-09-32-49.mp3 Jan Edmund Kowalski o odbudowie Pałacu Saskiego (Przekładaniec Jachowicza)

* * *

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: Jan Edmund Kowalski, dyrektor spółki odbudowującej Pałac Saski 
Data emisji: 11.12.2022
Godzina emisji: 9.32

dz

Zobacz także

Zobacz także